Çörek Otu İle Zayıflama

Sevgili sitemizin misafirleri hoş geldiniz bu yazımızda sizlerle her derde deva olarak anlatılan şifalı bitkilerden çörek otu ile zayıflama yöntemleri hakkında bilgiler veriyoruz. Günümüzün en büyük problemlerinden biri olan şişmanlık bir kabus olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle insanlar hem modern tıp ürünleri ile ve hem de bitkisel ürünleri kullanmak suretiyle zayıflamak için çaba harcamaktadır. Doğal olması sebebiyle şifalı bitkiler sayesinde kilo vermek zor olmayan bir zayıflama yöntemidir.

çörek Otu

Çörek Otu Faydaları

Şifalı bitkilerin mutlaka gerektiği kadar ve uygun zamanlarda yani kısaca tavsiye edilen kadar kullanılması ile sağlıklı bir şekilde kilo verilebilir. Çörek otu da birçok derde deva olduğu gibi zayıflamaya yardım eden şifalı bitkiler arasındadır. Şimdi kendi kendinize çörek otu zayıflatır mı diye sorabilirsiniz ya da çörek otu ile sağlıklı zayıflama mümkün müdür, çörek otu ile kısa sürede nasıl zayıflarım diyebilirsiniz.

Yapılan araştırmalar çörek otunun yağı ile tohumlarının kilo vermek için kullanılmaya uygun olduğu anlaşılmıştır. Kilo vermek amacıyla aktardan çörek otu aldıktan sonra gün içinde her öğünde yani üç defa yemeklerden önce aç karnına bir çay kaşığı çörek otunu bir bardak ile tüketmeniz gerekir. Tüketmeniz gerekir derken olduğu gibi yutmanız şeklinde algılanmamalı tohum halinde olan çörek otu taneciklerinin çiğnenmek suretiyle yutulması gereklidir, çünkü zayıflamanızı sağlayan çörek otunun içerisinde bulunan yağıdır.

Dikkat etmeniz gereken önemli nokta ise çörek otunu zayıflama uğruna illa tüketmem gerekiyor diye tok karnına yemeyin, çünkü tok karına tüketilen çörek otu ters etki yaparak kilo verme yerine şişmanlamanıza sebep olacak ve yapmaya çalıştığınız diyet boşa gitmiş olacaktır. Çörek otunu tüketirken çiğneme sırasında yağının tadını almanız gerekmektedir.

Çörek Otu Yağı Nasıl Kullanılır?

Çörek otunu tohum şeklinde tüketmek istemeyenlerin her öğün öncesinde yine bir çay kaşığı çörek otunu havan içerisine boşaltarak dövüp yağını çıkarın ve bekletmeden ile yutun. Burada bilinmesi gereken bir nokta da evde ben niye havan içinde dövüp yiyeceğime toz halinde hazır satılıyor onu alır tüketirim diyeceksiniz. Ancak yanlış bir bilgidir, çünkü toz halinde alınan çörek otunun zayıflamanıza yardım etmez.

İşin püf noktası dövülen çörek otunun o esnada çıkan yağının uçmadan ve kurumadan aynı anda su ile yutulması zayıflama için doğru bir uygulamadır. Bir de bunların yanında çörek otunu tane tohum olarak değil de yağ olarak kullanmak isterseniz çörek otu yağı almalı, ancak alacağınız çörek otu yağının saf olmasına dikkat etmeli ve güvenilir yerlerden almalısınız.

Bu bilgilerden sonra netice olarak çörek otu ile zayıflama son derece basit bir diyet uygulamasıdır. Önemli olanı doğru ve gerektiği zamanlarda kullanın yeter. Son olarak bütün şifalı bitkilerde yaptığımız uyarı gibi her şifalı bitki kullanıcısına fayda getirmediği gibi zarar verebilmektedir. Bu nedenle de kullanmadan önce herhangi bir hastalığınız olup olmadığını göz önüne alın ve konunun uzmanının görüşünü alarak kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*