Çocuklar İçin Beslenme Önerileri

Her annenin klasiğidir hazırlamak. Çocuklarımızın okulda da sağlıklı beslenmesi için çeşitli hazırlıklar yapıyoruz. Sizler için çantalarına uygun çeşitli öğünler hazırladık.

sandvic

1. Salamlı ve Sebzeli Sandviç
Sandviç sevmeyen bir çocuk yoktur sanırım. Çocuğunuzun sevdiği malzemeler ve taze sebzelerle desteklendirilmiş bir sandviç hem sağlıklı hem de besleyici bir öğün olacaktır.
Bir sandviç ekmeği arasına kaşar ya da peyaz peyniri koyduktan sonra, salam ve ince doğranmış domates ile bir yaprak marul ekliyoruz. Tabi beslenmeyi kuvvetlendirmek için de yanına kuruyemiş, üzüm, ceviz gibi atıştırmalıklar ve bir meyve koymayı unutmuyoruz.
İzmir Kumru tarifi için tıklayınız.

kalemborek

2. Kalem Börek
Eskilerin sigara böreği ama artık “kalem börek” olarak andığımız börek beslenme çantalarının gözdesi olabilir. Genelde peynirli yapılan böreği dilerseniz patatesli de hazırlayıp yanında domates ve salatalık eşliğinde beslenme çantasına koyabilirsiniz. Kuru kayısı ve ceviz de çok yakışacaktır.
Kalem börek tarifi için tıklayınız.

mayalı poğaça

3. Mayalı Poğaça
İster kıymalı, ister peynirli ya da patatesli mis gibi pofuduk poğaçalara çocukların hayır diyeceğini sanmıyoruz.
Mayalı poğaça tarifi için tıklayınız.

Limonlu Ufak Kekler

4. Cup Cake
Üzümlü ve çikolatalı ev yapımı bir keke ve bir bardak süte hangi çocuk itiraz edebilir ki? Yanına da bir elma ilave ederek çocuğunuzun güzelce beslenmesini sağlayabilirsiniz.
Kek tariflerimiz için tıklayınız.

pizza03

5. Pratik Pizza
İster peynirli, ister sucuklu pizza. Çocuğunuz hangisini tercih ederse evde hazırlanmış bir dilim pizza ve taze meyve suyu ideal bir beslenme öğünü oluşturabilir.
Pratik pizza tarifleri için tıklayınız.

Sevgili anneler ve babalar, çocuklarımızın beslenmesine ne koyarsak koyalım, öğünlerinde taze meyve, kuruyemiş, süt ya da taze sıkılmış meyve suyu ya da ayran takviyesi yapmayı unutmayalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*