Cips Nasıl Yapılır?

Dışarıdan alınan cipsler maalesef yeterli olamıyor. Bazen lezzet bakımından tatmin etmezken bazen de ciddi anlamda yetmiyor. Bu konuda tek yapmanız gereken evinizde cips hazırlamak oluyor. Evinizde istediğiniz kadar cips hazırlayarak, doğal lezzete sahip cips keyfi de yaşayabilirsiniz!

cips

Malzemeler

4 tane patates
2 su bardağı sıvı yağ
2 çay kaşığı tuz

patates-cipsi

İlk önce patatesleri alın ve kabuklarını güzelce soyunuz. Soymuş olduğunuz patatesleri de fazlasıyla ince dilimler şeklinde doğrayınız. Yağın üzerine sıçramamasını istiyorsanız patates dilimlerini kağıt havluyu kullanarak güzelce kurulayınız. Kızartma tenceresine sıvı yağı koyup, yağın kızmasının ardından patates dilimlerini teker teker pencereye ilave ediniz. Patateslerin rengi uygun hale geldiğinde servis tabağına aktarınız. Üzerine de tuzu ekleyip, afiyetle yiyebilirsiniz!

Cipsi evinizde yapmak size avantajlar da sağlayacak. Günümüzde maalesef pek sağlıklı cipsler yapılmıyor. Gereksiz, zararlı malzemeler içermeyen bir cips yaparken, istediğiniz kadar yapacağınızdan dolayı bitme sıkıntısı da yaşamıyorsunuz. Cipsi evinizde yapmak sağlık yönünden, lezzet ve maliyet yönünden size büyük avantajlar sağlarken, dezavantajları ise yok diyebiliriz. Evinizde cipsi hazırlayın, gönül rahatlığı ile de tüketin!

Bu yazı için 2 yorum yorum yapılmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*