Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Evinizde cilt bakımınızı güzelce yaparak, ek takviyeler almadan, cildinizin hem pürüzsüz hem de genç kalmasını sağlayabilirsiniz. Cildinize bakmanız her zaman olumlu etki verecektir. Ek müdahalelere izin vermeden, tamamen doğal bir şekilde gündelik cildiniz ile ilgilendiğinizde, sizlerde bu bakımların faydasını göreceksiniz.

cilt bakımı

Cilt Temizliği

Cildinizi her gün düzenli olarak temizleyiniz. Cildinize uygun temizleyicileri arayınız ve temizleyicileri kullanınız. Sıvı yüz temizleyicileri, diğer temizleyicilere göre daha etkilidir. Yüz sabunları, temizleyici gibi görünse de cildi kurutmaktadır bu yüzden sıvı yüz temizleyicilerini kullanmalısınız.

Peeling Bakımı

Cildinizden peeling ürünlerini kullanarak, ölü deriyi kolaylıkla dışarıya atabilirsiniz. Peeling ürünleri küçük parçacıklardan oluşmaktadır ve cilt bakımı konusunda önemli bir yere sahiptir.

Cilt Nemlendirmesi

Cildinizi nemlendirici ürünleri kullanarak, nemlendiriniz. Cildiniz ne tür olursa olsun, her zaman bir neme ihtiyaç vardır. Nemlendirmeyi abartmamanız gerekiyor. Sıkı ve kuruysa cildiniz, nemlendirilmesi gerekir. Çok abartırsanız cildinizin kurumasına sebep verebilirsiniz bu yüzden dikkatli olunuz, dozunda nemlendirdiğiniz sürece herhangi bir sorun ile karşılaşmayıp, güzelce cilt bakımını yapmış olursunuz.

Cilt Koruması

Cildinizi güneşlerden korumanız gerekiyor. Cildinizi güneşten koruyarak, cilt bakımınızın büyük bir kısmını tamamlamış olursunuz. Cildinizi nemlendirirken, UV korumalı nemlendiricileri kullanınız fakat bu nemlendiriciler geceleri kullanılmamalıdır. Bu konuda dikkatli olunuz. UV korumalı günlük nemlendiriciler, cildinizi güneş ışınlarından korurken, nemlenmesini de sağlamış olacaktır.

Cildinizin bakımını yukarıdakileri uygulayarak kolayca yapabilirsiniz. Ek formülleri kullanıp, kullanmamak size kalmış. Yukarıdakiler ile birlikte standart cilt bakımınızı yapmış olursunuz. yukarıdakileri düzenli bir şekilde uygulayarak, cilt bakımının %85lik kısmını tamamlamış olursunuz. Cildinizde ciddi sorunlar varsa eğer ek formülleri deneyebilirsiniz. Eğer cildinizde herhangi bir sorun yoksa da yukarıdakileri uygulamak yeterli olacaktır. Yukarıdakileri uygulayarak, cildinizin ileride zarar görmesini engellemiş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*