Cildinize İyi Gelecek Doğal Tarifler

Kadınların en büyük problemlerinden birisi hiç şüphesiz yaşadıkları ve bu problemlerle nasıl baş edebileceklerini bilmeme korkusudur.

Eğer sizde cilt problemleri yaşıyorsanız ve evinizde hazırlayabileceğiniz doğal tariflerle bu problemlerinizden kurtulmak istiyorsanız vereceğimiz tarifler kurtarıcınız olabilir.

Biliyorsunuz ki tıbbi olarak cilt problemlerinden kurtulacağınız gibi alternatif çözümlerde mevcuttur. Bu alternatif çözümler hem bütçeniz için daha uygun hem de doğal oldukları için cildiniz için daha dost canlısıdırlar. Evinizde yapacağınız bu pratik tariflerle leke, sivilce ve yıpranmalara karşı oldukça faydalı olacaktır.

İşte cildinize çok iyi gelen kür tarifleri

Portakal Kürü

Kışın en vazgeçilmez meyvelerimizden biri olan portakallar, yeri geldiğinde sizin cildinizin dermanı olabiliyor. Nasıl mı? Evde hazırlayacağınız portakal kürü ile cilt problemelrinizden kurtulmak mümkün. Portakalın içinde bulunan C Vitamini sivilce sonra leke ve yaraların oluşmasını önler. Maskenin beyazlatıcı etkisini arttırmak istiyorsanız Çeyrek bardak portakal suyuna 1 tatlı kaşığı kadar zerdeçal karıştırın ve 20 dakika boyunca yüzünüzde bekletin. Daha sonra ılık su ile yıkayın. Bunu hafta da iki kere yapmanız cildiniz için faydalı olacaktır.

Ayva Çekirdeği Kürü

Ayva cilt için oldukça faydalıdır. Bu kürü nasıl yaparım diyorsanız aslında oldukça basit bir kürdür. 2 yemek kaşığını ayva çekirdeğini kaynatıp süzün. Bu suyu sabah – akşam yüz yıkama suyu olarak kullanın. Kısa zamanda faydalarını göreceksiniz.

Limon Kürü

Portakal gibi limon da C Vitamini bakımından oldukça zengindir. Limon ne işe yaracak derseniz eğer. Limon asitli yapısıyla lekerin giderilmesine yardımcı olacaktır. Uygulamasına gelince. Limonu bir parça pamukla lekelerin üzerine sürebilirsiniz.

Evde hazırlayabileceğiniz sadece bunlarla sınırlı değildir. Elimizden geldiğince sizlerle paylaşacağız. Bizi takipte kalın.

Bu yazı 28 Ekim 2016 tarihinde yayımlandı ve bugüne kadar 1.225 defa okundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*