Çiçekler İçin Pratik Bilgiler

Bahçeniz İçin

Yazlık evinizin bahçesi için şöminenin ya da barbekünün külleri çok işe yarayabilir. Kül gübre olarak kullanıldığında çok faydalı. Ayrıca bir diğer özelliği karıncaları çiçeklere yaklaştırmamasıdır.

Çiçekler ve Böcekler

Ektiğiniz çiçek soğanlarının bir türlü çiçek açmamasından yakınıyorsanız, soğanları zararlı böceklerden korumak için toprağa ekmeden önce etraflarını unla kaplayın.

Daha Taze Çiçekler

Vazo çiçeklerinin ömürlerini uzatmak için, çiçekleri içine kaynar su koyulmuş bir kapta kısa bir süre bekletin. Daha sonra çiçeklerin saplarından küçük bir parça kesip vazoya koyun. Çiçeklerin suyunu her gün değiştirmeyi unutmayın.

Gül Bakımı

Mart ayının ilk günlerinde bahçedeki gülün kökünün yanına 5cm derinliğinde bir gömerseniz, bütün yaz boyunca gülünüzü zararlı böceklerden korursunuz

Kaktüslere Toz Şeker

Kaktüsler soğuk havadan hiç hoşlanmazlar. Havaların soğuması çiçeklerinizin canını sıkarsa, topraklarına bir miktar toz şeker serpin. Tatlılıkla her şeyin düzeldiğini göreceksiniz.

Mor Menekşeler

Menekşelerinizin daha çok çiçek vermesini istiyorsanız toprağına kabukları karıştırın. Göreceksiniz menekşeleriniz daha sağlıklı ve daha güzel çiçekler açacaktır.

Renk Renk Çiçekler

Canlı çiçekleri vazolarından eksik etmeyenler, bu dekoratif ürünlerin daha çok dayanmaları için her gün sularını değiştirerek bu suya birkaç damla çamaşır suyu katmaları yeterlidir. Çiçeklerin dayanaklılığını arttırmanın diğer bir yolu ise, saplarını iki parmak yüksekliğindeki kaynar suya batırarak beslemektir. Daha sonra saplar kısaltılarak çiçekler vazoya yerleştirilmelidir. Saksıda yetiştirdiğiniz çiçekleri tatilden döndükten sonra perişan bir halde bulursunuz, aniden çok bol su ile sulamayın. Aksi takdirde çiçekler şoka uğrayarak ölme riskiyle karşı karşıya kalabilirler. Yaprakların üzerindeki tozları ise nemli bir süngerle temizlemeyi deneyin.

Bu yazı 06 Eylül 2018 tarihinde yayımlandı ve bugüne kadar 1.154 defa okundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*