Cappuccino Nasıl Yapılır?

Cappuccino, Türk kahvesinden sonra ülkemizde kahveler arasında en meşhurudur. Cappuccino genel de hazır kahve aracılığı ile yapılır. Bu konuda hazır kahve en büyük yardımcınızdır. Cappuccinoyu evinizde hazırlarsanız eğer çok daha iyi bir tat alabilirsiniz. Cappuccinonun kendine has özel tadının kaybetmesini engelleyebilirsiniz. Kendi cappucinonuzu hazırlayınız ve gerçek tadı yakalayın, tadın!

cappuccino

Malzemeler

1 kahve fincanı süt
1 tatlı kaşığı toz şeker
Rendelenmiş bitter çikolata
1 tatlı kaşığı granül kahve (hazır kahve)

İlk olarak yapmanız gereken sütü kaynatmaktır. Cezvede 1 parmak kadar süt bırakınız. Kalanını da hazır kahve ve şeker ile fincanda iyice eritiniz. Cezvedekini de el blenderi ile iyice çırpınız ve köpük yapınız. Sonrasında fincanın üstüne dökünüz. Son olarak da üstüne rendelenmiş bitter çikolatayı serpiniz, ardından kahveniz hazır!

Cappuccinoyu hazırlamak birkaç dakikanızı alıyor. İsterseniz kahveyi dışarıdan temin edebilirsiniz hatta bunu yapmanız çok daha uygun olacaktır. Gerçek kahve tadını çok daha kolay yakalayabiliyorsunuz. Cappuccinoyu sürekli dışarda içmeyiniz, evinizde de bu tadı kesinlikle almalısınız. Cappuccino tadına kısa sürede varabilirsiniz fakat kahveyi dışarıdan temin etmenizde yarar var, bu kısmı kesinlikle unutmayınız!

Bu yazı 31 Mart 2014 tarihinde yayımlandı ve bugüne kadar 24.850 defa okundu.

Bu yazı için 2 yorum yorum yapılmış.

  • capiçinasuyu kaynatırsın.icine capıcınayıdokersin.üstüne su ilave edersın

  • bu yazıyı yazan kişinin kahve hakkındaki bilgisi rezalet cappucino yu hiç bir yerde granül kahve ile yapıldığını görmedim
    granül kahve kısaca anlatıyım; gerçek kahvenin demlenip kimyasallarla yoğunlaştırılıp kurutulması ile yapılır
    yani bayat ve tadını kaybetmiş bir kahvedir
    blenderle süt köpürtmek te baya bi komik gerçekten

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*