Blog Ve Sitelerde Yapılan Basit Ama Önemli Hatalar

Çoğu blog ve site sahibi arkadaşlar birçok hata barındıran siteler kullanıyorlar. Bu da ziyaretçilerinizin sitenizden soğumasına neden oluyor. Bu hatalar eksikliklerden ve abartılardan oluşabiliyor. Şimdi şu hatalardan bahsedelim.

blog-kurallari

1) Sitede Aşırı Derecede Reklam Olması
Biliyorum site ve blog yazarısınız para kazanmak istiyorsunuz ama sitenize o kadar çok reklam koyarak bunu başaramazsınız. Eğer para kazanmak istiyorsanız sabırlı olmalısınız. Bu para size gökten gelmiyor. Yani sabırlı ve iyi bir blog yazarı olmalısınız. Eğer bu reklamlarla sitenizdeki ziyaretçileri bunaltırsanız artık hiç reklam tıklaması alamazsınız çünkü sitenize ziyaretçi gelmez.

2) Sitede Alıntı Yazı Bulundurma
Siteniz ne kadar özgün olursa o kadar çok ziyaretçi çekersiniz. Eğer sitenizde hep alıntı yazılar bulundurursanız bunun size iki türlü ama aynı yola çıkan zararı olacaktır. Örnek verecek olursak ziyaretçi sizin alıntı yazınızı birçok sitede bulabilir çünkü yazı size özgün değil. Bu yüzden siteniz doğrudan ziyaretçi kaybedecektir. Bloglarda asıl olan özgünlüktür. İkinci zarara gelecek olursak alıntı yaptığınız sitenin tescilli veya başka bir koruması olabilir bu da sizin Google’dan ceza almanıza bir nedendir.

3) Yapılan Yorumlara Cevap Vermemek
Eğer sitenize bir ziyaretçi yorum yaptırsa ona mutlaka teşekkür edin ya da cevap verin .Bu ziyaretçinizin size ısınmasını sağlayacaktır. Ziyaretçiniz size ısınınca da doğrudan siteniz daha çok tavsiye doğrultusunda ziyaretçi çekecektir.

4) Sitenize Mutlaka İletişim Formu Koyun
Bazen boş vakit bulduğumda blogları siteleri geziyorum. Çoğunda adam akıllı bir iletişim formu yok. Bence bu çok büyük bir eksik. Eğer sitenizde iletişim formu bulundurmazsanız ziyaretçileriniz size sitenizle ilgili görüş öneri vs iletemeyecektir. Bu da sitenizin gelişmesine büyük bir engeldir. Sitenize form koyun bence e-mail adresinizi yazıp bırakmayın. Bu da pek sevilmeyen yöntemdir. Ziyaretçiniz eringen olabilir.

5) Tasarımınızı Güzel Seçin
Sitenizin tasarımı ne kadar güzel olursa siteniz göze o kadar hoş gelecektir. Bu da ziyaretçiler tarafından tam oy almanıza neden olacaktır. Ayrıca tasarımınız ne kadar düzenli olursa reklam verenler daha çok reklam teklifi verecektir.

Peki ya sizce yapılan hatalar neler?

Bu yazı 27 Eylül 2016 tarihinde yayımlandı ve bugüne kadar 2.099 defa okundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*