Bir Numaralı Hobim: Alt değiştirmek!

Hamileyken doğumdan başka bir kabusum daha vardı:

Nasıl olur, nasıl yapılır, kalça kemiğini çıkarmayayım yanlışlıkla gibi korkular vardı bende. Yeğenimin altını değiştirip onu test modeli olarak kullanmak istedim. Enişte “-Yapma, kendi çocuğunki kolay olur” dedi. Görümcemlerde çocuğun altını hep eniştem değiştirir, görümcemin bu işi yaptığını hiç görmedim -bu arada haftalık dedikodumu yaptım-.

Başka bebeklerin altını değiştirmek fikri hakikaten içimi kaldırırken, kızımınkini değiştirirken hiç öyle hissetmedim. Neticede koku bana tanıdık geldi: Anasının kızı!

Bir tek diş çıkarma dönemlerinde bu kadar dışkının bir bebekten çıktığına inanmakta zorlandım.

zor bir şey değilmiş. Sadece önceden , bez elinin altında olacak. Bir de çocuğun altında mutlaka bir şey olacak ki kaza olmasın. Temiz bezi kukla yaparak bebeği katakulliye getirerek sırt üstü yatırıp, iki puan alıyoruz. Agucuk ve şirin suratlar yaparak pis bezi poponun altına çift kat koyup temizliyoruz. Pis bezi kaldırır kaldırmaz temiz bezi bir el çabukluğu marifetle bir salisede yerine yerleştiriyoruz. Bunu yaparken türküler, şarkılar, taklitler yaparak artık bir buçuk yaşına gelmiş sıpayı idare ediyoruz.

Bezi çok sıkı ya da çok gevşek takmamak bir sanattır. Ayrıca hazır bezlerde paçalardaki fırfıların dışarı gelmesi gerekiyor ki kaçak olmasın.

Bir gün gelecek bu günleri özleyeceksiniz, o yüzden şikayet etmeyin. Bebeğinizle, toramanınızla iyi vakit geçirmek “kaliteli zaman” diyorlar ya, o sadece parklarda, atlıkarıncalarda gezmek değil. Altını değiştirirken bile onu eğlendirip aranızda bir bağ kurulmasını sağlayabilirsiniz. Neticede artık kraliyet aileleri bile çocuklarının altını kendileri değiştiriyor.

Bir de bezden tasarruf etmek için bez kilo çekmeye başlayınca değiştiren anne modeli var ki, bunlar tasarruf ettikleri paranın iki katını pişik ve mantar kremine yatırırlar. O yüzden hiç uflayıp puflamayın, iki saatte bir siz siz olun altına bakın. hem ıslak beze alışmasın, hem de sıcaklarda pişik olmasın.

Bu yazı 01 Mart 2017 tarihinde yayımlandı ve bugüne kadar 2.094 defa okundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*