Bilimi Hem Sevecek Hem Öğreneceksiniz

Yok Artık Bilim; bilimi anlamayanlar, o zor olan teorileri anlamak isteyenler, evrene kısaca her şeye merak duyanların blog’u. Etrafımızda her gün minik veya büyük boyutlu olaylar gerçekleşir. Atomlardan kara deliklere kadar sayısız olay…

Evrenin büyüklüğü sayesinde büyük bir bilgi havuzu oluşmakta. Peki, bu bilgi havuzunda nasıl yüzmeliyiz? Doğru yere nasıl gitmeliyiz? Bir köpek balığına yem olmak mı yoksa onu kendi araştırmamız yapmak mı? sizin.

Birçok araştırma okuyabilirsiniz. Fakat bir sıkıntı var: Araştırmanın çoğunu anlamıyorsunuz. Neden?

Kaleme alanlar sadece üst seviye okuyucuları düşünürler. Fakat Yok Artık Bilim, tamamen her seviye okuyucuya hitap eder. Wikipedia’ya bir girin. Bir fizik ve yahut astronomi alanında bir yazı açın. Size gereksiz ne varsa verecektir. Denklemler, matematiksel işlemler… Ama siz hiçbir şey anlamayacaksınız! Size anlama garantisi vermiyor. Size bu bağlamda garanti verdiğimiz bazı şeyler var:

1- Okuduğunuz yazıda gerekli her şeyi anlayacaksınız ve bilimi seveceksiniz. Ne tür bir konu olursa olsun.
2- O karmaşık gelen teorileri anlayacak ve istediğiniz gibi yorumlayıp birilerine anlatabileceksiniz.
3- Her gün gerçekleşen fakat hiçbir şekilde fark etmediğiniz o olayları anlayacaksınız. Mesela; bir toz parçacığı veya kağıt, neden su yüzeyinde hafif bir şekilde hareket eder?
4- Evrenin muazzam büyüklüğünün içinde gezegenleri keşfedecek, yıldızları anlayacak ve her ne gerçekleşiyorsa öğrenebileceksiniz.
5- İnternette bir sürü kaynaksız ve aslı olmayan şeyler duyuyorsunuz. Fakat Yok Artık Bilim’de yazılanların kesinlikle alanında uzman kişilerce söylendiğini belirtmek istiyorum. Mesela fizik hakkında yazdıklarım bir fizikçiye veyahut o alanı okumuş kişiye dayanır.

Siz de bilgi havuzundakilerden biri olmak istemez misiniz? Doğru olanları öğrenmek? Merakınızı arttıracak, bilimi sevdireceğiz. Büyük dikkatle hazırlanmış yazılarımızı size sunuyoruz.

Yok Artık Bilim: Bilimi hem sevecek hem öğreneceksiniz. https://yabilim.blogspot.com/

Bu yazı 07 Eylül 2019 tarihinde yayımlandı ve bugüne kadar 812 defa okundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*