Bel Fıtığı Tedavisi

Her insan yaşamı boyunca mutlaka bir ve daha fazla kez şikayetinde bulunmuştur. şikayetlerinin günden güne artması ile soluğu doktorda alan insanlarımız yapılan muayene ve tetkiklerden sonra teşhisi konulduğunda ne yapacağı konusunda çeşitli yollara başvurarak çözüm arayışına girer.

Bel çektirme, sert zemine yatma, ot, çöp içme gibi kulaktan dolma tedaviler ile zaman kaybeder. İyileşmenin aksine daha da kötü sonuçlar ortaya çıkar.

Bel Fıtığı

Bel Fıtığı Nasıl Oluşur Ve Nedir?

Vücudumuz çok sayıda omurgadan meydana gelmiştir. Omurganın sağ, sola, öne, geriye esnemesine yardımcı olan omurga arasında diskler yani yastıkçıklar bulunur. Bunların içinde jöle kıvamında bulunan sıvılar sayesinde hareket sağlanır. Bu disklerin omurga kanalına sıkışmasıyla ortaya çıkan duruma bel fıtığı denir.

Derecesine göre değişen bu duruma farklı çözüm yolları ile müdahale edilir. Eğer sinirlere baskı az ise ve vücutta kendini aşırı hissettirmeyen durumlarda ilaç tedavisi, ilaçla geçmeyen ağrılarda fizik tedavi uygulanır. Fizik tedavi ile de geçmeyen ve artan ağrı durumlarında son müdahale cerrahi olarak yapılır.

Bel fıtığına neden olan disk materyalinin sinirler üzerinde baskı uygulayan bölümünün alandan alınması veya yok edilmesi gerekir. Modern tıp ve teknolojinin bütün imkanlarını kullanarak tedavi uygulayan uzman ve profesyonel hekim kadromuz ile sağlığımız güvence altındadır.

Bel fıtığı tedavisi mutlaka hekim kontrolünde ve uyulması gereken kurallarla tedavi yapıldığında başarılı sonuç verir. Yeni uygulanan yöntemler eşliğinde hasta acısız ve ağrısız, yalnız bir gece gözetim altında kaldıktan sonra normal hayatına kaldığı yerden devam etmesi sağlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*