Bedelli Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

1111 sayılı Kanununun Geçici 52nci Maddesine göre 2014 yılı bedelli başvurusu için yapılacak işlemler:

Bedelli Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

1) Öncelikle E-Devlet sitesi üzerinden;
“Kamu Kurumları – Milli Savunma Bakanlığı – ASAL Başvurusu” menüsünü takip ederek,
Link: ASAL Bedelli Askerlik Başvurusu

Bedelli Askerlik Ödemesi isimli bir belge alıyorsunuz. Bu belge .pdf formatında bilgisayarınıza indiriliyor. Bu barkodlu özel belgenin çıktısını alıyorsunuz. Bu belgede izlenecek adımlar gayet net anlatılıyor.

2) Çıktısını aldığınız bu belge ile Ziraat Bankası, Halk Bankası ya da Vakıflar Bankasından birine gidiyorsunuz. Belge üzerinde zaten bankadaki görevlinin de neler yapacağına dair bilgiler de var. Size kalan şey sadece 18.000 TL parayı vermek. Ödemeyi yaptığınızda size ayrıntılı olarak hazırlanmış 3 adet dekont veriyorlar.

bedelli askerlik

3) E-Devlet üzerinden çıktısını aldığınız belge ve bankaya yaptığınız ödemeye dair dekontlar ile birlikte kayıtlı olduğunuz askerlik şubesine gidiyorsunuz. Orada da ufak bir form daha doldurtuyorlar, bir kaç belge daha düzenleniyor. Teyit amaçlı adres ve telefon bilgileri alınıyor ve bir kaç imza atarak hazırlanan belgeleri askerlik şubesindeki komutana da imzalatarak tekrar sivil görevliye teslim ediyorsunuz. O da size “… askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılmıştır.” ile biten sizin için en önemli cümlenin yazılı olduğu resmi belgeyi veriyor ve işleminiz bitiyor.

Hatırlatma: Banka ve askerlik şubesi işlemleri sırasında yanınızda mutlaka e-devlet üzerinden çıktısını aldığınız belge ve kimliğinizin bulunması lazım.

Önemli Not: Son başvuru tarihi 13 Şubat 2015

Hayırlı teskereler ;)

– Bu yazı da askerlik hatıram olarak tarihe not düşülsün. :D

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*