Bebek Banyosu Nasıl Yaptırılır?

Eğer benimki gibi suyu seven bir bebeğiniz varsa saatleri çok özel olacak demektir. Neticede anne karnından alışkınlar su içinde oturmaya.

“-Islak kaygan bebektir.” diyenler doğru söylese de bebeği ve kendinizi banyo keyfinden mahrum etmek hiç de hoş değil. Ne kadar anne varsa o kadar yıkama yolu vardır. Banyo yaparken bir de bebeğin sinirini bozacak şeyleri yapmazsanız yıkanmayı o da sevecektir. yıkamanın stresli bir şey olduğunu söylerlerdi. Sırf banyo stresi yüzünden bebeğini hiç yıkamayan, sürekli silen bir anne tanıyorum.

Annem bebeğimin tepesinden koca bir tas suyu foşşş diye dökünce stresin nereden kaynaklandığını anladım. Bu şok karşısında ağlamayacak bebek olmadığı için o da bebek yıkamanın korkutucu olduğunu düşünüyordu. Ben ise küveti temiz suya doldurup sabunlama ve temizlik işini dışarıda yapıp durulamak için suya oturttuğumda annem bunun temiz olmadığını iddia etmiş ve bir hayli şaşırmıştı.

Kıssadan hisse: Kim ne derse desin, ne kadar temiz ve sağlıklı olursa olsun tedirgin olduğunuz ya da bebişinizin hoşuna gitmeyecek bir şeyi yapmayın.

Dışarıda kar yağarken ve bebişim süt emerken ben de yıkama işini savsaklıyordum. Ne zamanki katı gıdalara geçildi, banyo kaçınılmaz oldu. Ayrıca sıcak yaz günlerinde bebeğin serinlemesi, uykusunun düzene girmesi ve iştahının açılması için de faydalı oluyor banyo keyfi.

Bu yazı 02 Mart 2017 tarihinde yayımlandı ve bugüne kadar 1.196 defa okundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*