Bebeğiniz İçin Eğlenceli Bir Banyo!

Bazı bebekler suya küçük bir balık gibi hiç sorun çıkartmadan girer ve banyo zamanı hem onun için hem de ebeveyni için bir oyun gibi geçer. Ancak çoğu bebek genellikle sudan hoşlanmaz ve banyo yapmamak için ortalığı birbirine katar. Böyle durumlarda bebeğinizi banyoya yavaş yavaş alıştırmanız gerekmektedir.

Banyo yapan bebek

Öncelikle güvende olması önemlidir. Bebek küvete yatmaktan korkuyor olabilir. O yüzden onu aynı zamanda güvenli bir şekilde oturtarak yıkayabileceğiniz bir küvet satın alabilirsiniz. Oturabileceği aylara geldiğinde kullanabileceğiniz bu tarz bir küvetle; hem o hem de siz daha rahat edebilirsiniz.

Bebek Banyosu Nasıl Yaptırılır?

Bebekler yeni şeyler keşfetmeyi her zaman sever. Değişik küçük sabunlar, köpüklü bir su onun dikkatini dağıtacaktır. Siz de bu sırada banyosunu yaptırabilirsiniz.

Bebek Banyo Oyuncak

Bebekler en çok gözleri yandığı anda yaygarayı koparır. Gözlerini su ve sabundan korumak için banyo sırasında bebeğinizin gözlerini koruyacak bir siperlik kullanabilirsiniz.

Bebek Banyo şapkası

Eğlenceli banyo oyuncakları da bebeğinizin dikkatini dağıtacaktır. Ayrıca mandalina, tatlı portakal, papatya gibi kokulara sahip banyo köpükleri onu sakinleştirecektir.

Son olarak; küvette bebeğinizi bir saniye bile tek başına bırakmayın. Bu asla güvenli değildir!…

Bu yazı 27 Eylül 2018 tarihinde yayımlandı ve bugüne kadar 441 defa okundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*