Baykuşlar Masumdur Ve Faydalıdır

Bir evin çatısına bir konsa ve ötse…

Bütün mahalle halkı o evden cenaze çıkacak diye bekler. Ve halt ederler. Gerçek Müslüman olsalar geleceğin, sadece ve sadece Allah’ın bilgisinde olduğunu bilirlerdi.

Herkesin bildiği bir husus baykuşların gözleri öndedir. Peki gözleri ön tarafta olan canlıların ortak özellikleri et yemeleridir. (Bize okulda öğretildiği gibi gözleri yanlarda olan kuşlar, ağaçlardaki börtü böceği yemez. İnadına sizin taneli mahsullerinizi yer.) Baykuşların gözleri gece görüş özelliğine sahiptir. Peki et yiyen ve gece görebilen bu hayvanların en öncelikli işi karnını doyurmak olduğuna göre, ne yer bu hayvanlar? Gece ortalıkta ne dolaşıyorsa onu yer. Yani fareleri!

baykuş

Ev veya apartman yaptırdığınızda tuvalet, mutfak, banyo gider borularının hep aşağıya gittiğini bilirsiniz. Ama en üst kattaki borular yukarıya devam eder ve buradan çatı arasına ulaşır. Bunun sebebi sistemin havalandırılmasıdır. Tavan arasına çıkan pis su havalık boruları olmayan apartmanların dairelerinde acayip koku olur.

İşte kanalizasyon sisteminde yaşayan fareler de hava almak için bu borulardan tavan arasına veya çatıya çıkar. Eğer çatınıza bir baykuş gelmişse siz şanslısınız demektir.
Baykuşu kovalar kaçırırsanız farelerle yaşamanız kaçınılmaz olacaktır.

Yanıldığımız hayvanlar: Bize çok kötü, zararlı diye öğretilen hayvanlar masumdur.

Salyangozlar masumdur ve faydalıdır
Yılanlar masumdur ve faydalıdır
Baykuşlar masumdur ve faydalıdır
Yarasalar masumdur ve faydalıdır
Salyangozlar masumdur ve faydalıdır

Bu yazı 25 Mayıs 2011 tarihinde yayımlandı ve bugüne kadar 23.218 defa okundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*