Argan Yağı Hakkında Bilgi

Argan Yağı dünyada sadece Fas’da yetişen Argan ağacının (Argania Spinosa) meyvesinden elde edilen yağdır.

Argan Ağacı

Faslı kadınlar eskiden beri bu yağı cilt ve saç bakımı için, dudak ve cilt çatlaklarına ve kırışıklıklara masaj yaparak uygulamışlardır.

Argan Yağının Faydaları

Argan yağının en önemli özelliği “anti-aging” yani yaşlanma önleyici özelliğidir. İçerdiği E vitamini sayesinde cildin genç kalmasını sağlıyor. Yatmadan önce cilde birkaç damla uygulamak cildin yenilenmesi, yumuşaması ve tonunu yakalaması için yeterlidir.

Argan Meyvesi

Yüz bakımında temiz cilde bir kaç damla sürülerek kullanılır.

Argan yağı vücut bakımı için çatlaklara karşı savaşta, yağlı ciltler için sebum oluşumunu düzenlemede, egzamayı engellemede, yaşlanmayı önlemede kullanılır. Vücuda yatmadan önce sürülürse cilt esneklik kazanır ve gözle görülen etkiler bir kaç gün içinde ortaya çıkar.

Argan yağı saç bakımında saç maskesi ve saç düzenleyicisi olarak kullanılır. Saçları güçlendirip, parlaklık, yumuşaklık, canlılık kazandırır. Saça maske yapıp, yarım saat bekletilip yıkanır.

Argan Yağı

Argan yağı tırnak bakımında da etkin olarak kullanılır. Limon suyu ile karıştırıp, parmak uçları bu karışımda 15 dakika bekletilir. Düzenli kullanımda kırılgan tırnakları güçlendirir.

Argan yağı masaj yağı olarak da kullanılır. Vücut tarafından kolayca emildiği için masaj sonrası duş almayı gerektirmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*