Aldatıldım! Ne Yapmalıyım?

her ne şartlar altında olursa olsun bir ilişkide başınıza gelebilecek en onur kırıcı durumdur. Telafisi ve affı yoktur. Sevdiğinizin sizi aldatması size duymuş olduğu saygının ve verdiği değerin yok olup gittiğinin açıkça göstergesidir. Aldatılan kişinin iki seçeneği vardır: Ya gitmek ya da kalıp aldatılmayı sineye çekmek. Fakat hangisi seçilirse seçilsin hiçbir şey eskisi gibi olmaz. Giderse aşk acısı uzun bir müddet peşini bırakmaz. Kalırsa da aldatılmayı unutmak ve tekrar güvenmeye çalışmak katlanılması oldukça zor bir süreçtir.

aldatilmak

Aldatıldıktan sonra alınacak en güvenli ama en zor karar elbette ardına bakmadan gitmektir. Çünkü aynı şeyin tekrar olmayacağının, tekrar canınızın yanmayacağının garantisi yoktur. Ancak yine de aklınız gitmeyi, kalbiniz ise kalmayı tercih ediyorsa karar vermeden önce ayırt etmeniz gereken şeyler var. Bunlarda ilki de sevdiğinizin aşağıdaki gruplardan hangisinde olduğudur.

Kazara aldatanlar: Her ne olursa olsun aldatmaktır ama yine de arada ufak da olsa önemli farklar var. Bunlardan ilki de planlanmadan gerçekleşen aldatmalardır. Bunun en akla gelen örneği de çok sarhoş olunan bir gecede meydana gelen ihanetlerdir. Yine de affı yoktur ama bilmeniz gereken sevdiğinizin sizi aldatmasının bir plan dahilinde gerçekleşmediğidir.

Bile bile aldatanlar: Bu grupta yer alanlar en kötüleridir. Ne yaptıklarının bilincindedirler ve yakalanmamak için ellerinden geleni yaparlar. Ayrıca yakalandıkları güne kadar aldatmak onlar için rutin bir aktivite hali almıştır.

Eğer sevdiğiniz ikinci grupta yer alıyorsa sizin için en iyi karar ilişkinizi sona erdirmektir. Çünkü kısa bir süre sonra tekrar aldatılmanız muhtemeldir. Sevdiğiniz birinci gruptaki profile daha çok uyuyorsa da ilişkinin gidişatına dair karar vermeden önce cevabını vermeniz gereken soru şudur:

aldatma

“Sizi ilk defa mı aldattı?

Bu sorunun cevabı doğru bir karar vermenizde en önemli yardımcınız olacaktır. Böyle bir kötü durumun ilk defa gerçekleşiyor olması tamamen affedilebilir olduğu manasına gelmez ama yine de ilişkinin devamı için üzerinde biraz düşünülmesi gerektiğini gösterir.

İnsan doğası hata yapmaya oldukça meyillidir. Bu hataların sebebi kimi zaman zaaflar, kimi zaman merak kimi zaman da bir anlık hevestir. Ve böyle durumlarda hata olarak görülen şey tecrübe edilir. Yani aldatmanın ve sonuçlarının ne olduğu bilinmesine rağmen yine de yapılır. Ama bu hata bir defaya mahsus olmakla kalmayıp alışkanlık haline dönüşmeye başlamışsa, siz ne kadar affederseniz ve ne kadar çok karşınızdakine şans tanırsanız o kadar çok aldatılma ihtimaliniz vardır.

aldatmak

Sevdiğiniz insan sizi bir kere ve kazara aldatmışsa hemen affedin demiyorum. Sonuçta karar elbette sizin. Aldatılmayı kabullenemeyip terk edip gitmek en doğal hakkınız. Ama sevginizin her şeyin üstesinden gelebileceğini, aldatılmak ile başa çıkabileceğinizi düşünüyorsanız da ilişkinize bir şans daha verin. Bu şansı veriyorsanız da sizi aldattığını yüzüne vurmak ya da suçlayıcı bir tavır sergilemek gibi yaklaşımlardan uzak durun. Yaşadığınız bu kötü hadiseyi önce dilinizde sonra da iç dünyanızda bitirmeye, yok etmeye çalışın. İçinizde sürekli olarak tekrar aldatılabileceğinize dair bir şüphe olacaktır. Normal olan da budur. Kalbinizi kıran, sizi aldatan birine hemen güvenmeniz beklenemez. Ama yine de sizin için oldukça zor geçecek bu süreçte ilişkinizi toparlamak için elinizden geleni yapın.

aldatiyor-mu

Son olarak da unutmayın ki sevdiğinize verdiğiniz bu ikinci şans aynı zamanda vermiş olduğunuz son şans olsun.

Bu yazı için 1 Yorum yorum yapılmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*