Ağaç Şeklinde Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Duvar süsleri ve stickerlar; evinize, ofisinize canlı bir hava katmanın en kolay yollarından biridir. Evimize canlı bir hava katmak için kimimiz duvarlarımızın ve eşyalarımızın renkleri ile uyumlu bir tablo kullanmayı seçerken; kimimiz tercih ettiğimiz dekorasyon konseptine uygun ayrıntılar kullanarak yaşam alanımıza yaratıcılığımızı katmayı tercih ederiz.

 

Bu noktada çoğunlukla imdadımıza koşan duvar kağıtları ve stickerlardır. Ancak sıradan bir sticker kullanmayı tercih etmiyorsanız, kendi duvar süsünüzü yapmak sizler için güzel bir tercih olacaktır. Özellikle yeşil ve kahverengi gibi doğal renk tonlarını kullandığınız bir dekorasyona sahipseniz; yalnızca raptiye, iplik ya da tel kullanarak duvarınızda bir ağacı yeşertmeniz mümkün.

ağaç duvar süsü

Malzemeler:
Raptiye
Kahverengi ya da yeşil tel veya iplik

Nasıl Yapılır?

1- Ağacın dış hatlarını belirlemek için raptiyeleri duvara yerleştirerek işe başlayın. Ağacın dış hatlarını belirlerken, dilediğiniz bir ağaç resminin ya da fotoğrafının baskısını alarak daha düzgün bir şekil oluşturmanız mümkün. Ayrıca raptiyeleri duvara bir yüksükle itekleyerek daha kolay yerleştirebilirsiniz.

2- Ağacın dış hatlarını belirleme işlemini gerçekleştirirken, düz ve simetrik hatlar oluşturmak yerine; asimetrik bir yerleşimi tercih etmenizin ağacınızın daha doğal görünmesini sağlayacağını unutmayın.

3- Dış hatları raptiyelerle belirledikten sonra, kahverengi teli ya da ipliği ağacın gövdesini ve dallarını oluşturacak kısımlara dolamaya başlayın. Yine çok simetrik ya da düz çizgiler oluşturmaktan kaçının. İpliği ya da teli doladığınız bir raptiyenin üzerinden bir kez daha geçmekten çekinmeyin. Böylelikle katmanlar oluşturarak ağacınıza doku ve boyut katmanızın daha kolay olduğunu göreceksiniz.

4- Bir sonraki aşamada ağacınızın gövdesini ve dallarını tam olarak belirleyin. Ağacınızın istediğiniz kadar dallanıp budaklanmasını sağlamak sizin elinizde. Dalların birbirinin üzerine binmesinin daha doğal bir görünümün önünü açacağını unutmayın. Bu aşamada dilerseniz yeşil ipliği ya da teli kullanarak ağacınızı yeşertmeniz de mümkün.

Bu yazı 14 Haziran 2010 tarihinde yayımlandı ve bugüne kadar 15.015 defa okundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*