1. Gün İftar Menüsü
(16 Mayıs 2018)

Her zaman akşama ne yemek yapacağımızı düşünsek de, ayı geldiğinde bu düşünce 2 katına çıkar. İftarda hem sağlıklı, hem de birbirinden leziz yemekler yaratmak için daha fazla uğraşırız. İftar sofralarının eksiksiz olması adettendir. Elimizden geldiğince çorbadan tatlıya kadar tüm yemekleri hazırlamaya çalışırız.

Akrabalarımız, komşularımızı yemeğine davet eder ve bu ayda topluca yemek keyfini sonuna kadar çıkarırız. Ben de size bu uğraşınızda yardımcı olabilmek için ramazan menüleri hazırlamaya karar verdim. Her gün yeni bir menüye yer vererek size yardımcı olabilirsek ne mutlu bize. Umarım iftarda ne pişirsem sorusuna sizin için güzel cevaplar bulabiliriz. Ağız tadınızın hiç eksilmeyeceği bir Ramazan ayı dilerim.

Ramazan ayında özellikle iftar yemeğinde porsiyonlarınızı küçük tutmaya çok dikkat edin. Özellikle bu yıl çok uzun saatler süresince susuz ve besinsiz kalan bünyemiz birden aşırı yemekle karşılaşınca sarsılabilir. Mide rahatsızlıkları yaşayabiliriz. Her ne kadar leziz iftar sofralarına karşı koymak zor olsa da, azar azar yemek en güzeli. Bir de sahurda alacağınız su miktarına çok dikkat etmelisiniz.

Afiyet olsun.

Bu yazı 16 Mayıs 2018 tarihinde yayımlandı ve bugüne kadar 1.796 defa okundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*