Nasıl Yapılır? hakkında faydalı bilgiler veren mucize site. En güzel Yemek Tarifleri ve hayatın Püf Noktaları da cabası.
 

Görünmez Raflı Kitaplık Nasıl Yapılır?

15 Mayıs 2015 | Yazan:

Odanıza yaratıcı bir kitaplık çözümü mü arıyorsunuz? İşte eğlenceli, fonksiyonel hem de “görünmez” bir kitaplık.

Kitaplar bir raf üzerinde olmadan duvarda asılı gibi görünüyor, ama aslında raf en alttaki kitaptır. Ve bu projenin gerçek bir kitaba zarar vermeden oluşturulduğunu bildirmekten mutluluk duyarız. Ne güzel bir fikir!

Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Bardakta Mısırı Nasıl Yaparım?

08 Ocak 2015 | Yazan:

Herkesin sevdiği mısıra farklı bir tat veren bardakta mısırın nasıl yapıldığını
merak ediyorsanız aşağıdaki tarifle öğrenebilirsiniz.

Malzemeler
1 çay kaşığı tereyağı
1 çay kaşığı tuz
Mısır konservesi

Yapılışı

İlk önce konserveyi açın ve suyunu iyice boşaldın
Mısırı ayrı kaba çıkarın ve yıkayın.
Tencerenize iki bardak su doldurun ve ateşe verin kaynamasını bekleyin.
Daha sonra kaynar suya 1 kaşık tuz döküp karıştırın.
Tuzu döktükden sonra ateşi iyice kısın ve yıkadığınız mısırları suya dökün.
5 dakika mısırlar kaynasın tencerede sizde bu arada mısırları yavaşca ezmeden karıştırın.
karıştırdıkdan sonra tencereyi boşaltın mısırları iyice yıkayın.
Bir tavaya 1 çay kaşığı tereyağı koyun ve kısık ateşle altını yakın.
Daha sonra tavaya mısırları doldurun altını iyice kısın bir kaşık alın ve yavaşça karıştırmaya başlayın.
3-4 dakika bu işlemi yapın ve mısırlarınız hazır.

Devamını Oku...

Tarih Şeridi Nasıl Yapılır?

03 Aralık 2014 | Yazan:

Tarih şeridi ödevi genellikle inkılap ve sosyal bilgiler dersinde verilir. Tarih şeridini hazırlamak kolay gibi görünse de çok da kolay değil çünkü düzgün bir ödev yapmak için bazı adımlara uymanız gerekiyor. Sırasıyla yapmanız gereken bu adımları eğer yanlış yaparsanız ortaya da yanlış bir ödev çıkacaktır. Tarih şeridini düzgün hazırlamak istiyorsanız kesinlikle düzgün bir şekilde adımları uygulamalısınız.

Yapılışı

Hazırlık aşaması olarak ödevinize göre belirli bir tarih aralığını seçip, önceden olayları araştırınız. Hazırlık aşamasının ardından uygulama kısmına geçebilirsiniz. Tarih şeridinizi bir metre uzunluğundaki bir kartonun üzerine hazırlayabilirsiniz, tabi bu uzunluk ödevinize bağlı… Tarih şeridinizi hazırlamadan önce kesinlikle bir planlama yapınız. Kafanızda bazı şeyleri belirleyiniz. Ardından seçmiş olduğunuz tarih aralığı ile ilgili başlık belirleyiniz. Seçtiğiniz tarih aralığının başlangıcını ve bitişini gösterdikten sonra önemli olayları farklı renkleri kullanarak şeridin üzerine yazınız. Önemli olayları resimlerle destekleyiniz. Son olarak kaynak, çalışma aşamalarını, kazandığınız deneyimleri ve zorlukları anlattığınız kompozisyon/kaynak yazısı yazınız.
Tarih şeridini adımlara doğru bir şekilde uyarak düzgün bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Zengin içeriğe sahip tarih şeritleri her zaman dikkat çekmiştir. Bu yüzden sadece görselliğe değil de içeriğe de fazlasıyla yoğunlaşınız. Böylelikle ortaya dört dörtlük bir tarih şeridi çıkartmış olursunuz.

Devamını Oku...

Mayalı Poğaça Nasıl Yapılır?

07 Kasım 2014 | Yazan:

Sıcacık çayın yanına puf puf bir poğaça kimin hoşuna gitmez ki? Genelde mayalı poğaçalarla bu yumuşaklığı sağlayabiliyorsunuz. Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Yeşil Mercimek Çorbası Nasıl Yapılır?

28 Ağustos 2014 | Yazan:

Havalar nasıl olursa olsun sizin sofranız çorbasız olmasın diyerek yeni çorba tarifimizi size sunuyoruz.
Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Patates Köftesi Nasıl Yapılır?

16 Ağustos 2014 | Yazan:

Bu sıcak yaz günlerinde az yağlı ve hafif yemekleri tercih ediyorum. Aynı zamanda Ezgi için de besleyici olması çok önemli. Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Format CD'si Nasıl Hazırlanır?

15 Temmuz 2014 | Yazan:

Format CD”si nasıl hazırlanır diye elbette merak etmişsinizdir. Format CD”si hazırlamak aslında çok zorlayıcı değildir. Programlar sayesinde format CD”si çok kolay bir şekilde hazırlanıyor. İstediğiniz işletim sistemini format CD”si yapabiliyorsunuz. Siz de format CD”si yapmak istiyorsanız, bu yazıyı dikkatli okumanızda fayda var.

Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Piko Nasıl Yapılır?

06 Haziran 2014 | Yazan:

Piko olmayan bir çeyiz, çeyiz değildir. Güzel pikolar yaparsanız kaliteli bir çeyiz de oluşturabilirsiniz. Pikonun önemi aslında tartışılmaz fakat günümüzde yavaş yavaş çeyiz dönemi de kapanıyor. Eğer geleneklerinize sahip çıkmak istiyorsanız kesinlikle çeyizlere önem vermelisiniz. Çeyizlere vereceğiniz önem ile geleneklerinize sahip çıkmış olacaksınız, evliliğe bir geleneksel tat getirmiş olacaksınız!

Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Etamin Nasıl Yapılır?

25 Nisan 2014 | Yazan:

Etamin işlemek biraz zahmetlidir fakat çeyiz bakımından da oldukça önemlidir. Etamin çeyizinize zenginlik katacaktır ve oldukça hoş bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Etamin diğer çeyizlerden farklı olduğundan dolayı daha fazla dikkat çekecektir. Bu yüzden çeyizinizin dikkat çekmesi açısından etamin yapmak en doğru seçim olacaktır.

Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Örümcek Örgü Nasıl Yapılır?

27 Mart 2014 | Yazan:

Örümcek örgü, örgüler arasında en meşhurudur. Örümcek örgünün modeli oldukça hoş göründüğünden dolayı çeyizlerde de sıkça kullanılır. Farklı modellere de rağbet görülse de örümcek örgünün yeri başkadır. Bu yüzden eski çeyizlerde de yeni çeyizlerde de her zaman örümcek örgü tercih edilmektedir.

Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...
Nasıl Yapılır?

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 ... 25 26 27 ileri
Nasıl Yapılır?
 
 

Sponsorlu Bağlantılar

ARAMA

En Çok Okunanlar

Gizlilik Politikası  |  İletişim | İstek | Reklam | Şikayet  |