Nasıl Yapılır? hakkında faydalı bilgiler veren mucize site. En güzel Yemek Tarifleri ve hayatın Püf Noktaları da cabası.
 

Teraryum Kurma Rehberi – 3 – Boyu – Şekli – Yeri – Koşulları

08 Ağustos 2015 | Yazan:

TERARYUMUN BOYU VE ŞEKLİ

Şekil, ebat ve kullanılan ekipman türlerin özel ihtiyaclarına, hayvanların boyuna ve gerekli hareket alanına bağlıdır. Genel kural olarak teraryum ne kadar büyük olursa o kadar iyidir. Donanım her zaman teraryum hacmine uygun olmalıdır. Bu sayede aşırı ısınmaya bağlı olarak ısı kontrol sisteminde oluşacak bir arıza nedeniyle hızlı ısı kaybı yaşanmaz

Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Plastik Tabaktan Uğur Böceği Nasıl Yapılır?

30 Temmuz 2015 | Yazan:

Okul öncesi yaş grubunda bir çocuğunuz varsa, yaz ayları evde faaliyet, kesip biçme, yapıştırma kelimeleriyle eş anlama geliyor neredeyse. Biz de okulda yapılanlara benzer şeyler yapıyoruz bazen kızımla. Plastik tabaktan uğur böceği her anasınıfında mutlaka yapılan bir faaliyet ürünü.
Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Teraryum Kurma Rehberi – 2 – Hayvanlar Nereden Gelir?

20 Temmuz 2015 | Yazan:

Teraryum kurmadan önce, içinde besleyebileceğimiz canlıları tanımamız gerekiyor. Bu bilgiler hangi tür teraryum kuracağınıza, hangi malzemelere ihtiyaç duyacağınıza ışık tutacak. Yağmur ormanı canlıları ile çöl sürüngenleri aynı şartlarda bakılamaz, önce hayvanları ve mevcut doğalarını tanımamız gerekiyor. Canlıları ne kadar tanırsak onlar için o kadar doğal ortam yaratabiliriz. Böylelikle daha uzun ve daha mutlu bir yaşam olanağı sunabiliriz.

Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Dekoratif Şişe Boyama Nasıl Yapılır?

20 Temmuz 2015 | Yazan:

Artık evlerimizde bir çok dekoratif ürün kullanıyoruz. Aslında evde artık malzeme olarak duran bazı ürünler de kolay bir kaç uygulama ile dekorasyonumuzda yardımcı olabilir. Dekoratif şişe yapmak çok basit. Ve sonuç da gayet şık oluyor.
Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Teraryum Kurma Rehberi – 1 – Giriş

13 Temmuz 2015 | Yazan:

Son yıllarda teraryum hobisinde adeta bir patlama yaşandı. Gittikçe koşturmaca içine giren dünyamızda, evdeki bir doğa parçası birçok insana, çalışmayla geçen bir günün sonunda huzur içindeki hayvanlarını seyrederek rahatlama fırsatı vermektedir. Zengin şekilde bitkilendirilmiş ve şelale de bulunan iç mekan ormanlarında gezinen bukalemunlar, madagaskar gekoları ve küçük, renkli kurbağalar bunlara örnek olarak verilebilir. Tüm bu hayvanların büyüleyici davranışlarını gözlemlemek büyük keyif vermektedir. Bu da, iyi donanımlı petshop’larda bulunabilecek yüksek kaliteli teknik ekipman, çok çeşitli aksesuarlar ve yem türleri yanında bu hayvanların ihtiyaçları hakkında geniş bir bilgi sayesinde mümkün olmuştur.

Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Görünmez Raflı Kitaplık Nasıl Yapılır?

15 Mayıs 2015 | Yazan:

Odanıza yaratıcı bir kitaplık çözümü mü arıyorsunuz? İşte eğlenceli, fonksiyonel hem de “görünmez” bir kitaplık.

Kitaplar bir raf üzerinde olmadan duvarda asılı gibi görünüyor, ama aslında raf en alttaki kitaptır. Ve bu projenin gerçek bir kitaba zarar vermeden oluşturulduğunu bildirmekten mutluluk duyarız. Ne güzel bir fikir!

Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Bardakta Mısırı Nasıl Yaparım?

08 Ocak 2015 | Yazan:

Herkesin sevdiği mısıra farklı bir tat veren bardakta mısırın nasıl yapıldığını
merak ediyorsanız aşağıdaki tarifle öğrenebilirsiniz.

Malzemeler
1 çay kaşığı tereyağı
1 çay kaşığı tuz
Mısır konservesi

Yapılışı

İlk önce konserveyi açın ve suyunu iyice boşaldın
Mısırı ayrı kaba çıkarın ve yıkayın.
Tencerenize iki bardak su doldurun ve ateşe verin kaynamasını bekleyin.
Daha sonra kaynar suya 1 kaşık tuz döküp karıştırın.
Tuzu döktükden sonra ateşi iyice kısın ve yıkadığınız mısırları suya dökün.
5 dakika mısırlar kaynasın tencerede sizde bu arada mısırları yavaşca ezmeden karıştırın.
karıştırdıkdan sonra tencereyi boşaltın mısırları iyice yıkayın.
Bir tavaya 1 çay kaşığı tereyağı koyun ve kısık ateşle altını yakın.
Daha sonra tavaya mısırları doldurun altını iyice kısın bir kaşık alın ve yavaşça karıştırmaya başlayın.
3-4 dakika bu işlemi yapın ve mısırlarınız hazır.

Devamını Oku...

Tarih Şeridi Nasıl Yapılır?

03 Aralık 2014 | Yazan:

Tarih şeridi ödevi genellikle inkılap ve sosyal bilgiler dersinde verilir. Tarih şeridini hazırlamak kolay gibi görünse de çok da kolay değil çünkü düzgün bir ödev yapmak için bazı adımlara uymanız gerekiyor. Sırasıyla yapmanız gereken bu adımları eğer yanlış yaparsanız ortaya da yanlış bir ödev çıkacaktır. Tarih şeridini düzgün hazırlamak istiyorsanız kesinlikle düzgün bir şekilde adımları uygulamalısınız.

Yapılışı

Hazırlık aşaması olarak ödevinize göre belirli bir tarih aralığını seçip, önceden olayları araştırınız. Hazırlık aşamasının ardından uygulama kısmına geçebilirsiniz. Tarih şeridinizi bir metre uzunluğundaki bir kartonun üzerine hazırlayabilirsiniz, tabi bu uzunluk ödevinize bağlı… Tarih şeridinizi hazırlamadan önce kesinlikle bir planlama yapınız. Kafanızda bazı şeyleri belirleyiniz. Ardından seçmiş olduğunuz tarih aralığı ile ilgili başlık belirleyiniz. Seçtiğiniz tarih aralığının başlangıcını ve bitişini gösterdikten sonra önemli olayları farklı renkleri kullanarak şeridin üzerine yazınız. Önemli olayları resimlerle destekleyiniz. Son olarak kaynak, çalışma aşamalarını, kazandığınız deneyimleri ve zorlukları anlattığınız kompozisyon/kaynak yazısı yazınız.
Tarih şeridini adımlara doğru bir şekilde uyarak düzgün bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Zengin içeriğe sahip tarih şeritleri her zaman dikkat çekmiştir. Bu yüzden sadece görselliğe değil de içeriğe de fazlasıyla yoğunlaşınız. Böylelikle ortaya dört dörtlük bir tarih şeridi çıkartmış olursunuz.

Devamını Oku...

Mayalı Poğaça Nasıl Yapılır?

07 Kasım 2014 | Yazan:

Sıcacık çayın yanına puf puf bir poğaça kimin hoşuna gitmez ki? Genelde mayalı poğaçalarla bu yumuşaklığı sağlayabiliyorsunuz. Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Yeşil Mercimek Çorbası Nasıl Yapılır?

28 Ağustos 2014 | Yazan:

Havalar nasıl olursa olsun sizin sofranız çorbasız olmasın diyerek yeni çorba tarifimizi size sunuyoruz.
Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...
Nasıl Yapılır?

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 ... 26 27 28 ileri
Nasıl Yapılır?
 
 

Sponsorlu Bağlantılar

ARAMA

En Çok Okunanlar

Gizlilik Politikası  |  İletişim | İstek | Reklam | Şikayet  |