Nasıl Yapılır? hakkında faydalı bilgiler veren mucize site. En güzel Yemek Tarifleri ve hayatın Püf Noktaları da cabası.
 

Tarih Şeridi Nasıl Yapılır?

03 Aralık 2014 | Yazan:

Tarih şeridi ödevi genellikle inkılap ve sosyal bilgiler dersinde verilir. Tarih şeridini hazırlamak kolay gibi görünse de çok da kolay değil çünkü düzgün bir ödev yapmak için bazı adımlara uymanız gerekiyor. Sırasıyla yapmanız gereken bu adımları eğer yanlış yaparsanız ortaya da yanlış bir ödev çıkacaktır. Tarih şeridini düzgün hazırlamak istiyorsanız kesinlikle düzgün bir şekilde adımları uygulamalısınız.

Yapılışı

Hazırlık aşaması olarak ödevinize göre belirli bir tarih aralığını seçip, önceden olayları araştırınız. Hazırlık aşamasının ardından uygulama kısmına geçebilirsiniz. Tarih şeridinizi bir metre uzunluğundaki bir kartonun üzerine hazırlayabilirsiniz, tabi bu uzunluk ödevinize bağlı… Tarih şeridinizi hazırlamadan önce kesinlikle bir planlama yapınız. Kafanızda bazı şeyleri belirleyiniz. Ardından seçmiş olduğunuz tarih aralığı ile ilgili başlık belirleyiniz. Seçtiğiniz tarih aralığının başlangıcını ve bitişini gösterdikten sonra önemli olayları farklı renkleri kullanarak şeridin üzerine yazınız. Önemli olayları resimlerle destekleyiniz. Son olarak kaynak, çalışma aşamalarını, kazandığınız deneyimleri ve zorlukları anlattığınız kompozisyon/kaynak yazısı yazınız.
Tarih şeridini adımlara doğru bir şekilde uyarak düzgün bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Zengin içeriğe sahip tarih şeritleri her zaman dikkat çekmiştir. Bu yüzden sadece görselliğe değil de içeriğe de fazlasıyla yoğunlaşınız. Böylelikle ortaya dört dörtlük bir tarih şeridi çıkartmış olursunuz.

Devamını Oku...

Mayalı Poğaça Nasıl Yapılır?

07 Kasım 2014 | Yazan:

Sıcacık çayın yanına puf puf bir poğaça kimin hoşuna gitmez ki? Genelde mayalı poğaçalarla bu yumuşaklığı sağlayabiliyorsunuz. Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Yeşil Mercimek Çorbası Nasıl Yapılır?

28 Ağustos 2014 | Yazan:

Havalar nasıl olursa olsun sizin sofranız çorbasız olmasın diyerek yeni çorba tarifimizi size sunuyoruz.
Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Patates Köftesi Nasıl Yapılır?

16 Ağustos 2014 | Yazan:

Bu sıcak yaz günlerinde az yağlı ve hafif yemekleri tercih ediyorum. Aynı zamanda Ezgi için de besleyici olması çok önemli. Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Format CD’si Nasıl Hazırlanır?

15 Temmuz 2014 | Yazan:

Format CD’si nasıl hazırlanır diye elbette merak etmişsinizdir. Format CD’si hazırlamak aslında çok zorlayıcı değildir. Programlar sayesinde format CD’si çok kolay bir şekilde hazırlanıyor. İstediğiniz işletim sistemini format CD’si yapabiliyorsunuz. Siz de format CD’si yapmak istiyorsanız, bu yazıyı dikkatli okumanızda fayda var.

Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Piko Nasıl Yapılır?

06 Haziran 2014 | Yazan:

Piko olmayan bir çeyiz, çeyiz değildir. Güzel pikolar yaparsanız kaliteli bir çeyiz de oluşturabilirsiniz. Pikonun önemi aslında tartışılmaz fakat günümüzde yavaş yavaş çeyiz dönemi de kapanıyor. Eğer geleneklerinize sahip çıkmak istiyorsanız kesinlikle çeyizlere önem vermelisiniz. Çeyizlere vereceğiniz önem ile geleneklerinize sahip çıkmış olacaksınız, evliliğe bir geleneksel tat getirmiş olacaksınız!

Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Etamin Nasıl Yapılır?

25 Nisan 2014 | Yazan:

Etamin işlemek biraz zahmetlidir fakat çeyiz bakımından da oldukça önemlidir. Etamin çeyizinize zenginlik katacaktır ve oldukça hoş bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Etamin diğer çeyizlerden farklı olduğundan dolayı daha fazla dikkat çekecektir. Bu yüzden çeyizinizin dikkat çekmesi açısından etamin yapmak en doğru seçim olacaktır.

Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Örümcek Örgü Nasıl Yapılır?

27 Mart 2014 | Yazan:

Örümcek örgü, örgüler arasında en meşhurudur. Örümcek örgünün modeli oldukça hoş göründüğünden dolayı çeyizlerde de sıkça kullanılır. Farklı modellere de rağbet görülse de örümcek örgünün yeri başkadır. Bu yüzden eski çeyizlerde de yeni çeyizlerde de her zaman örümcek örgü tercih edilmektedir.

Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Sir Ağda Nasıl Yapılır?

05 Kasım 2013 | Yazan:

Evinizde sir ağda yapmak isteyebilirsiniz. Sir ağda yapılması her ne kadar basit görünse de püf noktalar oldukça önemlidir. Püf noktaları geçmeden, aynen uyguladığınız veyahut dikkat ettiğiniz takdirde herhangi bir sorun ile karşılaşmadan sir ağdanızı evinizde yapmış olacaksınız. Sir ağda; tüylerin incelmesini ve seyrelmesine yardımcı oluyor ve batık oluşumunu engelliyor.

Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

10 Ekim 2013 | Yazan:

Günlük makyaj bir kadın için oldukça önemlidir. Makyaj yapmadan çoğu kadın evden dışarıya adım atmaz. Güzelliklerini ön plana çıkartmaya yarayan günlük makyajın bazı önemli noktaları da mevcut. Rastgele makyaj yerine, sırasıyla, kaliteli bir makyaj yaparak, güzelliğinizi daha fazla ön plana çıkartabilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...
Nasıl Yapılır?

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 ... 25 26 27 ileri
Nasıl Yapılır?
 
 

Sponsorlu Bağlantılar

ARAMA

En Çok Okunanlar

Taze Bilgiler

Gizlilik Politikası  |  İletişim | İstek | Reklam | Şikayet  |