Nasıl Yapılır? hakkında faydalı bilgiler veren mucize site. En güzel Yemek Tarifleri ve hayatın Püf Noktaları da cabası.
 

Plastik Tabaktan Uğur Böceği Nasıl Yapılır?

30 Temmuz 2015 | Yazan:

Okul öncesi yaş grubunda bir çocuğunuz varsa, yaz ayları evde faaliyet, kesip biçme, yapıştırma kelimeleriyle eş anlama geliyor neredeyse. Biz de okulda yapılanlara benzer şeyler yapıyoruz bazen kızımla. Plastik tabaktan uğur böceği her anasınıfında mutlaka yapılan bir faaliyet ürünü.
Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Dekoratif Şişe Boyama Nasıl Yapılır?

20 Temmuz 2015 | Yazan:

Artık evlerimizde bir çok dekoratif ürün kullanıyoruz. Aslında evde artık malzeme olarak duran bazı ürünler de kolay bir kaç uygulama ile dekorasyonumuzda yardımcı olabilir. Dekoratif şişe yapmak çok basit. Ve sonuç da gayet şık oluyor.
Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Puzzle Nasıl Yapılır?

18 Eylül 2013 | Yazan:

Puzzle insanların zekasının gelişiminde önemli bir yere sahiptir. Bir nevi zeka oyunudur ve hatırlama, bulma kapasitesinin gelişimine fayda sağlamaktadır. puzzle’ın da yöntemleri vardır. Bu yöntemleri kendiniz bulabilirken, bilmediğiniz yöntemlerde olabilir. Bu yüzden puzzle konusunda öneri almanız gerekiyor. Öneriler ile daha hızlı bir şekilde puzzle’ı bitirerek, daha fazla zevk alabileceksiniz.

Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Bu sonbaharın modası turuncu ve griyi küpelere taşıyoruz!

10 Eylül 2012 | Yazan:

Kış gelirken çiçekli, kelebekli küpeler çekmecedeki yerlerine geri dönüyor ve sonbahar – kış için aksesuar ihtiyacımız bize merhaba diyor. :) Öyleyse yeni aksesuar ihtiyacımızı karşılayacak bir öneri! Kabul edelim, hepimizin halka küpeleri var kızlar! :) Hatta dayanamayıp zaten varken iki üç tane daha alıyoruz! O zaman onlara da bir imaj değişikliği şart. Bu sonbaharın modası turuncu ve griyi küpelere taşıyoruz! (40 dk)

Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Kağıttan Fotoğraf Çerçevesi Nasıl Yapılır?

24 Ağustos 2010 | Yazan:

Dilediğiniz herhangi bir kağıdı ya da kartonu kullanarak, masanızın üzerini süsleyecek fotoğraf çerçeveleri elde etmeniz çok kolay. Fotoğraf çerçevesi yapımı için istediğiniz herhangi bir kağıdı kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gerenen şeyler ise kağıdın kare şeklinde ve karenin bir kenarının fotoğrafın uzun kenarının en az iki katı uzunlukta olması.

Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Eski Plaklardan Tabak Nasıl Yapılır?

21 Ağustos 2010 | Yazan:

Eski plak meraklıları, plaklarını bir tabağa dönüştürme konusunda ne kadar istekli olur bilinmez ama ısıtıldığı zaman yeniden şekillendirilebilen plaklar; farkını belli edecek mutfak malzemelerine kolaylıkla dönüştürülebiliyor. Tabak yapımında kullanacağınız plakları temizleyip kurulayın. Plağınızı 100 dereceye ayarlanmış fırında, birkaç dakika ısıtıp, şekillenecek kıvama gelmesini sağlayın. Eğer fırın tepsinizin zarar görmesinden çekiniyorsanız, tepsinin üzerine fırın kağıdı koymanız işe yarayacaktır.

Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Rüzgar Gülü Nasıl Yapılır?

29 Temmuz 2010 | Yazan:

Rüzgar gülleri balkonlar için ideal bir dekoratif malzeme olmasını yanısıra, çocuklar için de eğlendirici bir oyuncaktır. Siz de kağıt ya da karton kullanarak dilediğiniz boyutlarda rüzgar gülü yapıp balkonunuzu renklendirebilirsiniz. Rüzgar gülü yapımında kullanacağınız kare biçimindeki kağıdı aşağıdaki resimdeki gibi kesikli çizgilerin olduğu yerlerden kesin.
Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Naylon Torbadan Çiçek Nasıl Yapılır?

07 Temmuz 2010 | Yazan:

Naylon torbalar renk çeşitliliği ve kolay şekillenmesi açısından çiçek yaparken rahatlıkla kullanabileceğiniz bir malzeme. Doğada geri dönüşümü yıllar alan naylon torbaları kullanarak rengarenk çiçekler yapabilir ve onları bu yöntemle geri dönüştürebilirsiniz. Naylon torbanızı aşağıdaki resimde gördüğünüz şekilde, şeritlerin kalınlığı 4 cm olacak biçimde kesin. Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Kusudama Nasıl Yapılır?

01 Temmuz 2010 | Yazan:

Origami tekniği ile kağıttan bir çiçek topu yapmaya ne dersiniz? Kusudama ismi verilen bu topları yapmak sabır istese de, sonunda harcadığınız emeğe değecek işler çıkıyor ortaya. İlk olarak kullanacağınız kağıttan 60 adet, kenarları 3,5 cm olan kare kesin. Ardından bu kareleri aşağıdaki resimde göreceğiniz adımları izleyerek katlayın.
Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Konserve Kutusundan Kalemlik Nasıl Yapılır?

25 Haziran 2010 | Yazan:

Kırtasiye malzemeleri beni her zaman karşı konulmaz bir biçimde beni kendine çekmiştir. Her kırtasiyeye gidişimde en az yarım saatimi kırtasiye malzemelerini inceleyerek geçirir, en sonunda da ihtiyacımdan fazlasını alıp çıkarım. Bu nedenle çalışma masamın üstü her zaman gereğinden fazla kalemle dolu olur. Bu dağınıklığı toparlamak için yeni bir kalemliğe ihtiyaç duyduğumda, bu kez kendi kalemliğimi yapmaya karar verdim. Bunun için kullanabileceğim en iyi malzeme ise bir konserve kutusu ve kurdelelerdi. Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...
Nasıl Yapılır?

Sayfalar: 1 2 3 ileri
Nasıl Yapılır?
 
 

Sponsorlu Bağlantılar

ARAMA

En Çok Okunanlar

Gizlilik Politikası  |  İletişim | İstek | Reklam | Şikayet  |