SEVGİLİLER GÜNÜNDE NASIL UCUZ GÜL BULABİLİRİM?

  • 26 Ocak 2009
  • 11.353 kez görüntülendi.


Evet, sevgililer gününü yaklaşıyor. Bayanların en çok hoşlandığı hediyelerden biri de rengârenk güllerdir. Sevginizi anlatmak için alınan bir kırmızı sevgilinizi mest edecektir. Fakat sevgiler gününü sadece âşıklar dört gözle beklemiyor. Bunu çiçekçilerde sabırsızlıkla beklemektedirler. En çok satış yaptıkları bu gün onlar için bulunmaz bir nimettir. Ve sevgililer gününde herkesin bildiği gibi çiçekler olağan üstü bir fiyat artışı görür. Hele bu günlerdeki kriz gibi sıkıntılı günlerde âşıklar kara kara düşünmemesi için bir önerim olacak.
Sevgililer gününden 1 ya da 2 gün önce gül fiyatları olağan bir şekilde devam eder. İşte bu günlerde gidip gülümüzü alacağız. Eee ertesi güne kadar bu gül solmaz mı? Evet solar fakat korumasını bilmezsek. İlk önce seçeceğimiz gül daha açmamış gonca gül olmalı. Bulabildiğimiz en iyi gonca gülü alın ve bunu buzdolabınızın buzluğuna koyun. Burada gülünüz 2-3 gün hiç bozulmadan duracaktır. Zamanı geldiğinde gülü çıkartın üzerindeki kararan ufak tefek yaprakları ayıklayın. İşte taptaze bir gülümüz var hem de çok ucuz bir gül. Dikkat edilecek bir şey daha var bu konuda. Gülü buzdolabına sokarken sakın yapraklarını ayıklamayın. Aldığınız gibi buzdolabına yerleştirin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Erkan BULAN dedi ki:

    merhaba mehmet. herkezin ihtiyacı ve zevki farkılıdır bizim size burdan “şu al” dememiz yanlış olur ama yapabileceğin bir tavsiyede bulunabiliriz. sevgilinle dolaşmaya çık onu mağzalarda falan dolştır. o sana “aaa ne kadar güzelmiş” diye söyleyecektir. bunnu al diye demiyecektir ama hoşuna gittiklerini söyleyecektir. sen de bu beğendiği eşyaları aklında tut ve kesene uygun bir tane seç ve al. bu hem beğendiği bir şey olacak hem bunu beğendiğini ve senin bunu aklında tutduğun için onu önemsediğini gösterecektir. yani bir taşta iki kuş vuracaksın.

  2. MéHMéT iHSaN NeYMaN dedi ki:

    aßiLéR Né aLMaLıYıM 15 YaSıNDaYıM Msn AdReSiM oRDa LüTFeN ßaNa ßiŞiLeR yoLLaYıN KuRßaNıNıZ oLaYıM…..:(:(

    CizreLi_GuzeL@HotmaiL.CoM

BİR YORUM YAZ