Nasıl Yapılır? hakkında faydalı bilgiler veren mucize site. En güzel Yemek Tarifleri ve hayatın Püf Noktaları da cabası.
 


Evet, sevgililer gününü yaklaşıyor. Bayanların en çok hoşlandığı hediyelerden biri de rengârenk güllerdir. Sevginizi anlatmak için alınan bir kırmızı sevgilinizi mest edecektir. Fakat sevgiler gününü sadece âşıklar dört gözle beklemiyor. Bunu çiçekçilerde sabırsızlıkla beklemektedirler. En çok satış yaptıkları bu gün onlar için bulunmaz bir nimettir. Ve sevgililer gününde herkesin bildiği gibi çiçekler olağan üstü bir fiyat artışı görür. Hele bu günlerdeki kriz gibi sıkıntılı günlerde âşıklar kara kara düşünmemesi için bir önerim olacak.
Sevgililer gününden 1 ya da 2 gün önce gül fiyatları olağan bir şekilde devam eder. İşte bu günlerde gidip gülümüzü alacağız. Eee ertesi güne kadar bu gül solmaz mı? Evet solar fakat korumasını bilmezsek. İlk önce seçeceğimiz gül daha açmamış gonca gül olmalı. Bulabildiğimiz en iyi gonca gülü alın ve bunu buzdolabınızın buzluğuna koyun. Burada gülünüz 2-3 gün hiç bozulmadan duracaktır. Zamanı geldiğinde gülü çıkartın üzerindeki kararan ufak tefek yaprakları ayıklayın. İşte taptaze bir gülümüz var hem de çok ucuz bir gül. Dikkat edilecek bir şey daha var bu konuda. Gülü buzdolabına sokarken sakın yapraklarını ayıklamayın. Aldığınız gibi buzdolabına yerleştirin.

Bu yazı 26 Ocak 2009 tarihinde tarafından yazılmıştır.
 

2 Yorum Var

  1. MéHMéT iHSaN NeYMaN diyor ki: