Poşet Çay Nasıl Yapılır?

  • 05 Kasım 2017
  • 114 kez görüntülendi.

, bir fincan veya demlikte kullanılabilen, içi yaprak dolu kağıt bir torbadır.

Poşet Çayı Kim İcat Etti?

Poşet çay yaklaşık olarak 1903 yılında tarafından Amerika’da icat edildi.

Poşet Çayın Öyküsü

Thomas Sullivan, New York’ta çay ve kahve tüccarıydı. Müşterilerine numune olarak verdiği çay ve kahveler için ipek ve muslinden küçük poşetler yapıyordu. Sullivan, müşterilerinden bazılarının çay yapmak için numune poşetini doğrudan suyun içine koyduğunu fark etti. Poşetteki çay, sıcak suyun içinde kısa sürede içilecek hale geliyordu. Sullivan 1904 yılından itibaren dünya çapında otellere ve lokantalara poşet çay satmaya başladı. Bu poşetler, 1930’lu yıllardan itibaren evlerde de kullanılmaya ve kumaş yerine kağıttan üretilmeye başlandı.

Bazı insanlar, güzellik amacıyla, göz altı torbalarını ve kırışıklıkları önlemek için gözlerinin üstüne soğumuş poşet çay koyuyor.

?

Çay, çay fidanlarının yapraklarından yapılır. Yapraklar toplanır ve kurutulur. Çay yaprakları kaynar suya konduğunda, çay demini salmaya başlar. Dökme çay ile çay demlediğinizde geriye kalan çay posasını temizlemeniz gerekir. Poşet içindeki çay yaprakları, dökme çaydan daha ince olduğu için, lezzetini daha çabuk verebilir. Çay poşetleri daha kullanışlıdır çünkü çayı fincanda da demleyebilir ve ortalığı kirletmeden poşeti doğrudan çöpe atabilirsiniz.

Çay Nasıl Yapılır?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ