Nasıl Yapılır? hakkında faydalı bilgiler veren mucize site. En güzel Yemek Tarifleri ve hayatın Püf Noktaları da cabası.
 

Harika müziği nasıl bulabilirim?

29 Ağustos 2008 | Yazan:

Eğer düşündüğün her müziği indirdiysen ve çok daha yeni, özgün müzikler istiyorsan, aşağıdaki basamakları takip et.

Adımlar:

1. Yeni müzik bul. Eğer değişik stilde ve türde bir müzik bulmak istiyorsan (örneğin; Pop, techno, rock…) istediğin grubun ve ya sanatçının ismini ve ya ona ait şarkı sözlerini Google da arayarak bulabilirsin. Eğer buna Google da ilk defa bakacaksan, büyük olasılık öncelikle karşına resimler ve belki de o grubun bir müzik videosu çıkacaktır. Ayrıca youtube.com da istediğin müziği bulmanda sana yardımcı olacaktır. İstediğin grubun ya da sanatçının ismini yaz ve belki de şu zamana kadar hiç duymadığın bir müziği duyacaksın veya seveceğin remikslerle de karşılaşabilirsiniz. Ayrıca limewire aramayı da kullanarak harika yeni parçalara da sahip olabilirsiniz.
2. Arkadaşlarınla konuş. Bazen onlar hayatına ve sana uyan o müziği biliyorlardır.
3. Popüler müziği sever misin? Televizyon izle. Gerçekten sevdiğin bir show veya bir film varsa ve çok hoşuna giden bir müzik çalmışlarsa ama maalesef bu şarkının ismini bilmiyorsan showa ya da filme iyi bak. Belki tekrar aynı şarkıyı ya da melodiyi duyabilirsin.
4. Kendi müzik listeni yap. Bu yapman gereken bir şey değil ama yardımcı olur. Eğer bilgisayarına müzik indiriyorsan bilgisayarının başına gelebilecek kötü sürprizlere karşı indirdiğin müziklerin ismini yazmak ve ya bir çıktısını almak iyi bir fikir olabilir.

müzik nota

İpuçları :

1. Seksenlerin ya da doksanların müziği gibi eski müzikleri bir dene. Bazen eskiler gerçekten de aradığın müzik olabiliyor.
2. Müzik ufkunu geniş tut. Alışkın olduğun müzikten ya da farklı bir müzik türü dene. Hiç duymadığın bir grubu dinlemek gibi. Gerçekten hoşuna gidebilecek bir parça olabilir.
3. Müzik indirmek benim işim değil diyorsan ve genellikle CD almak için büyük müzik marketlerini kullanıyorsan, bir de şu vcd dükkanlarını ya da ona benzer yerleri dene. Bazen gerçekten de çok iyi parçaları orada bulabilirsin.
4. CD almaktan hoşlanmıyorsan ve kendi müzik listeni yapmak istiyorsan, youtube u kullanmak yerine Limewire ya da Frostwire kullan. Her şeye sahipler ve bu bedava ama yasadışı.

Uyarılar :

Müzik indirirken dikkatli ol. Bazen bu müziklerle beraber bilgisayarına istenmeyen virüsleri de sokabilirsin ve müzik dinleyeyim derken bazı şeyler elinde patlayabilir.

İhtiyacın olacak şeyler:

1. Bir bilgisayar
2. İnternet
3. Para
4. CD çalar
5. CD”ler

Devamını Oku...
Nasıl Yapılır?

Nasıl Yapılır?
 
 

Sponsorlu Bağlantılar

ARAMA

En Çok Okunanlar

Gizlilik Politikası  |  İletişim | İstek | Reklam | Şikayet  |