Nasıl Yapılır? hakkında faydalı bilgiler veren mucize site. En güzel Yemek Tarifleri ve hayatın Püf Noktaları da cabası.
 

Zarf Nasıl Yapılır?

03 Ağustos 2010 | Yazan:

İletişim imkanlarının artması ve e-postaların yaygınlaşması ile birlikte çoğumuzun posta kutusunu fatura zarflarından başka zarf doldurmuyor pek. Çeşitli iletişim imkanlarını kullanarak devamlı irtibat halinde olsak da; bir yandan da mektuplaşarak iletişimi sürdürdüğüm birkaç arkadaşım var. Bu kimselere mektup gönderirken zarfını da kendim hazırlayarak, onların hatırında kalacak hoş bir anı bırakıyorum. Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Mobilya Yerleşim Planı Nasıl Hazırlanır?

02 Ağustos 2010 | Yazan:

Taşınma esnasında, eşyalarınıza en uygun yeri belirlemek için çoğu zaman birkaç deneme yapmanız gerekebilir. Aklınızdaki planı odanıza uygulamak için eşyalarınızı taşımanız ise hem yorucu hem de vakit alan zahmetli bir iştir. Odanızın ve eşyalarınızın krokisini çizerek hazırlayabileceğiniz yerleşim planı ise sizi tüm bu zahmetlerden kurtaracaktır. Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Rüzgar Gülü Nasıl Yapılır?

29 Temmuz 2010 | Yazan:

Rüzgar gülleri balkonlar için ideal bir dekoratif malzeme olmasını yanısıra, çocuklar için de eğlendirici bir oyuncaktır. Siz de kağıt ya da karton kullanarak dilediğiniz boyutlarda rüzgar gülü yapıp balkonunuzu renklendirebilirsiniz. Rüzgar gülü yapımında kullanacağınız kare biçimindeki kağıdı aşağıdaki resimdeki gibi kesikli çizgilerin olduğu yerlerden kesin.
Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Hediye Paketi Süsü Nasıl Yapılır?

28 Temmuz 2010 | Yazan:

Dergi sayfalarını kullanarak hazırlayacağınız hediye paketi süsleri ile hem hediyelerinize farklı bir hava katabilir, hem de eski dergilerinizi değerlendirebilirsiniz. Hediye paketi süsü yapımı için kullanacağınız gazete ya da dergi sayfalarından eşit uzunlukta dört şerit kesin.

Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Gazete Kağıdından Torba Nasıl Yapılır?

21 Temmuz 2010 | Yazan:

Gazete kağıdı kullanarak kolaylıkla yapacağınız torbalar ile hediyelerinizi hoş bir biçimde sunmaya ne dersiniz? Öncelikle gazetenizden 46,5 x 24.75 cm ebatlarında bir dikdörtgen kesin. Torbanızın daha sağlam olmasını istiyorsanız aynı boyutlarda iki ya da üç dikdörtgen de kesebilirsiniz. Ardından gazete kağıdını aşağıda gördüğünüz oranlara uygun olarak katlayın. 13,5 cm’lik kısımlara ise karton ya da mukavva ekleyin. Üstte kalan kısmı da mukavvayı kaplayacak biçimde yapıştırın.
Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Kokteyl Şemsiyesi Nasıl Yapılır?

14 Temmuz 2010 | Yazan:

Konuklarınızı ağırlarken, içeçeklerinizi kokteyl şemsiyeleri ile süslemeniz, ufak ama hoş bir detaydır. Hem sunumunuzu güzelleştiren hem de konuklarınızın hoşuna gidecek minik kokteyl şemsiyelerinin yapımı da çok kolay. Kokteyl şemsiyesi yapımında kullanmak istediğiniz kağıt ya da kartonların üzerine pergelle bir çember çizin.
Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Eski Kot Pantolonlardan Paspas Nasıl Yapılır?

13 Temmuz 2010 | Yazan:

Eskiyen ya da artık giymediğiniz kot pantolonlarınızı bir kenarda bekletmek yerine, sağlam kalan yerlerini ayırıp bir paspas yaparak yeniden değerlendirebilirsiniz. Eskiyen ya da artık giymediğiniz kotlarınızdan eşit uzunlukta ve genişlikte parçalar kesin. Pantolonunuzun bacak kısımlarındaki kumaşların yanı sıra bel kısmını da değerlendirebilirsiniz. Ancak paspasınızın rahat kullanılabilmesi için bel kısımlarındaki düğmeleri çıkartmayı unutmayın.
Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Çiçek Nasıl Kurutulur?

08 Temmuz 2010 | Yazan:

Kurutulmuş çiçek, hem güzel anıları hatırlatır hem de oldukça dekoratiftir. Tek bir çiçeği genellikle bir defterin ya da kitabın arasına koyarak kurutmak mümkünken, bir buket çiçeği kurutmak için bu yöntem yetersiz kalır. Eğer bir buket çiçeği kurutup saklamak istiyorsanız kullanabileceğiniz yöntem oldukça basit. Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Kumaştan Harfler

28 Aralık 2009 | Yazan:

Kenarda köşede kalmış kumaşlarımızı değerlendirmek için güzel bir el işi dersi anlatacağım bugün. Özellikle çevrenizde bir çocuk varsa onun harfleri tanıması için de faydalı bir iş olacak. Tabii ki sevdiğiniz kişinin adını yazmak daha iyi olabilir :D

alfabe

İlk önce harflerimiz düz ve aynı boyutlarda olsun diye isterseniz bir kartondan harf şablonlarımızı çıkartalım. Yok ben daha iyi çizerim diyorsanız, renkli yüzeyleri dışarıda kalacak şekilde ikiye katladığımız artık kumaş parçalarının üzerine harfleri kalemle çizmeye başlayalım.

alfabe

Şimdi bir adet düğme ve dolgunluk yaratması için keçe parçalarımızı ekliyoruz. İsterseniz düğme yerine ufak mıknatıs koyarak, buzdolabı süsü olarak da kullanabilirsiniz.

alfabe

Şimdi iğneyle kenarları kaymaması için tutturduğumuz kumaş ile dikiş makinamızın başına oturuyoruz ve çizdiğimiz harfleri dikmeye başlıyoruz.

alfabe

Harfleri diktikten sonra dikiş izinden yarım santim sonra makasla kesmeye başlıyoruz.

alfabe

Sonuçta ortaya gerçekten güzel bir iş çıkmış oluyor, hem de evdeki artık kumaş parçaları değerlenmiş oluyor. Sevgilinize verdiğiniz bu el yapımı hediyenin değeri de cabası ;)

alfabe

Devamını Oku...

Paslı Eşyalar Nasıl Temizlenir?

15 Mart 2009 | Yazan:

Kimi zaman ıslak halde bıraktığımız makas ve bıçaklar bir süre sonra paslanır. Pas lekesini temizlemek için en etkili madde de gazdır. Pas olan yeri birkaç defa gaza batırılmış bir bezle silin. Daha sonra yünlü bir kumaş ile güzelce kurulayın.

Paslı Eşyalar Nasıl Temizlenir

Devamını Oku...
Nasıl Yapılır?

Nasıl Yapılır?
 
 

Sponsorlu Bağlantılar

ARAMA

En Çok Okunanlar

Gizlilik Politikası  |  İletişim | İstek | Reklam | Şikayet  |