Bumerang - Yazarkafe
Nasıl Yapılır? hakkında faydalı bilgiler veren mucize site. En güzel Yemek Tarifleri ve hayatın Püf Noktaları da cabası.
 

Mum Nasıl Yapılır?

22 Aralık 2009 | Yazan:

Hemen hepimiz ilk gençlik dönemlerimizde maden suyu ve farklı içecek şişelerinin üzerine mum damlatarak şekillendirmişizdir. Bazılarımızın hobisi ise işte o mumları yapmaktı. Mum ışığını sevmeyen birini görmedim şu yaşıma kadar, ben de çok severim ve evimde de özellikle şu küçük mumlardan bolca vardır. Peki evde mum nasıl yapılır? Çok basit işlemlerle evde mum yapabilirsiniz. Yeter ki gerekli malzemeleri temin edin.

Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Lavantanın Faydaları Nelerdir?

04 Mart 2009 | Yazan:

Lavanta ve lavanta yağı hoş kokusunun yanında bir çok rahatsız durumun da üstesinden gelmemizi sağlar.
Lavanta yağı baş ağrılarında, özellikle gerilim tipi baş ağrılarında, alın ve şakaklara sürüldüğünde ağrıyı azaltır. Ayrıca, boyun ve omuz kasları nedeniyle oluşan baş ağrılarında da rahatlatıcı etkisi vardır. Soğuk ya da sıcak su ile ıslattığınız bir bezin içine bir kaç damla lavanta yağı damlatıp alnınıza koyun ve 15-20 dakika uzanın. Ağrınızın hafiflediğini hissedeceksiniz.
Lavantanın bir diğer faydası ise, anksiyete ve depresyona karşıdır. Güzel bir sakinleştiricidir. Lavanta kokulu bir oda spreyi ya da bu amaçlarla üretilmiş jel kokular ya da mumlar bulunduğu ortama huzur ve sakinlik verir.
Uykusuzluk çekenler için de çok önemlidir lavanta. Çünkü huzur ve sakinlik duygusuyla rahatlayan bünye kendini uykuya daha kolay hazırlar. Yatak odanızda lavanta kokulu oda spreyi kullanabileceğiniz gibi, lavanta yağına batırılmış küçük pamuk toplarını odanın kenarlarına serpiştirebilirsiniz.

Devamını Oku...
Nasıl Yapılır?

Nasıl Yapılır?
 
 

Sponsorlu Bağlantılar

ARAMA

En Çok Okunanlar

Taze Bilgiler

Gizlilik Politikası  |  İletişim | İstek | Reklam | Şikayet  |