Nasıl Yapılır? hakkında faydalı bilgiler veren mucize site. En güzel Yemek Tarifleri ve hayatın Püf Noktaları da cabası.
 

Zeytinyağlı Enginar Nasıl Yapılır?

25 Eylül 2013 | Yazan:

Enginar alırken çok dikkatli olmak gerekir. Hem iyi olanı seçmek zordur hem de enginarı ayıklamak daha bir zordur. Ama güvendiğiniz bir yerden enginarı alırsanız geriye sadece ayıklama derdi kalıyor, bu aslında bir dert değil, yaptıkça kolaylaşan bir uğraş. İyi ayıklanılan enginar doğru pişirildiği zaman mükemmel bir zeytinyağlı yemek olur, tadından yenmez.

Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Zeytinyağlı Bezelye

24 Mayıs 2013 | Yazan:

Yaz mevsimi yemekleri içinde en hafif ve en lezzetli sebze yemeklerinden olan zeytin yağlı bezelye yemeğini birde bizim tarifimize göre deneyin. Bezelyeleri kendiniz haşlayabileceğiniz gibi konserve bezelye olarak da kullanabilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Taze Bezelye Çorbası Nasıl Yapılır?

01 Eylül 2010 | Yazan:

Bilindik çorbalardan başka bir lezzet denemek isteyenler için harika bir alternatif olabilir bezelye çorbası. Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

Naneli Bezelye Nasıl Yapılır?

09 Ağustos 2010 | Yazan:

Naneli bezelye salata olarak ya da et yemeklerinin yanında garnitür olarak servis edebileceğiniz bir lezzet. Yapımı oldukça basit, dilerseniz misafirleriniz için önceden hazırlayıp buzdolabında da birkaç gün saklayabilirsiniz. Nasıl Yapılır?

Devamını Oku...

BEZELYE MASKESİ NASIL YAPILIR?

18 Aralık 2008 | Yazan:

Cildiniz çok mu soluk? İşte kolay bir maskeyle parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

bezelye maskesi

Malzemeler:
– 2 su bardağı bezelye.
– Yarım çay bardağı üzüm pekmezi.
– 1 adet yumurta.
– Yarım fincan ay çiçek yağı.
– 1 çorba kaşığı un.

Bezelyeler ezilerek üzüm pekmeziyle karıştırılır. Yumurtanın akını, ay çiçek yağı ve unu ilave edilerek maske kıvamına getirilene kadar karıştırılır.

Bu maske gece yatmadan önce yüze sürülür ve sabah ılık suyla temizlenir. Cildinizdeki değişimi sizde fark edeceksiniz

Devamını Oku...

Nasıl sağlıklı alışveriş yaparım?

05 Ekim 2008 | Yazan:

Ambalajı kontrol edin. Donmuş besinler katı, soğutucudaki besinler soğuk olmalıdır. Donmuş besinler çözülme belirtileri göstermemelidir. Ambalajda delik, yırtık veya açık köşeler olmamalıdır, güvenlik kapaklarının ve düğmelerinin mutlaka kontrol edilmesi gerekir.

sağlıklı alışveriş

Balık Satın Alırken:

Beslenme açısından yararları nedeniyle deniz ürünlerine ilgi gittikçe artmaktadır. İyi bir protein kaynağı olmalarının yanı sıra deniz ürünlerinin yağ içeriği özellikle doymuş yağlar açısından düşüktür. Ve balık omega – 3 yağ asitleriyle sağlık açısından önemli yararlar sunar. Satın almadan önce balık tezgahını kontrol edin. Sokak satıcılarından balık almayın. Bütün balıkları (yüzgeçli veya kabuklu) koklayın. Kuvvetli balığımsı koku taze olmadığının bir işaretidir.

Sebze Alırken:

Bamya: Koyu yeşil renkli ve lekesiz olmalıdır.
Bezelye: Dolgun, parlak yeşil kabuklu ve körpe, iyi gelişmiş tohumlu olmalı.
Biber: Yumuşak, benekli ve berelilerden sakının.
Domates: Düzgün, iyi şekillenmiş ve sert (çok sert değil) olmalı.
Yeşil Yapraklı Sebzeler: Taze, yumuşak, lekesiz yapraklı olmalı, kalın damarlı yapraklı demetlerden sakının. Rengi kendini ele verir.

Et Satın Alırken:

Yağları iyi ayrılmış eti satın alın. Etin rengi tazeliğini gösterir. Sığır eti tipik olarak parlak kırmızı renktir. Genç dana eti grimsi pembedir. Daha yaşlı dana eti koyu pembedir. Kuzu etinin rengi nasıl beslendiğine bağlı olarak açık pembeden koyu pembeye kadar değişebilir. Ekonomik olmalarının yanı sıra tavuk ve hindi etleri yüksek protein içerir ve genellikle yağsızdır. Çoğunlukla kümes hayvanlarının yağsız çeşitlerini seçin (hindi ve tavuk gibi). Yağ tüketiminizi azaltmak için derisiz beyaz et alın, Sağlığınız için üzerinde son kullanma tarihi bulunan bütün tavuk tercih edilmeli. Böylece maddi anlamda da tasarruf sağlarsınız.

Yumurta Satın Alırken:

Almadan önce yumurtaların kartonlarını açın. Temiz ve tam olan kolileri seçin. Kırılmış olanı almayın. Oda sıcaklığında değil buzdolabında saklanmış olan yumurtaları alın.

Meyve Satın Alırken:

Elma: Çürük ya da çürük noktaları olanlardan sakının.
Erik: Çatlamış veya buruşuk kabuklardan sakının.
Kiraz-Vişne: Fazlaca yumuşak veya kurumuş veya koyu sapları olanlardan sakının.
Limon: Genellikle pürtüklü yapılı limonlar daha kalın kabukludur ve ince kabuklulardan daha az suludur. Muz: Lekelenmiş ve çürümüş kabuklulardan sakının.
Portakal: Yumuşaklık veya ucunda beyazımsı küf hissi tehlikelidir.

Devamını Oku...
Nasıl Yapılır?

Nasıl Yapılır?
 
 

Sponsorlu Bağlantılar

ARAMA

En Çok Okunanlar

Gizlilik Politikası  |  İletişim | İstek | Reklam | Şikayet  |