Krem Şanti Nasıl Yapılır?

Kendi krem şantinizi hazırlamak isteyebilirsiniz. , pastalar için vazgeçilmezdir. Hem pastanın lezzetini arttırır, hem de pastaya doğal bir lezzet eklemiş olacaksınız. Pastanın görünüşünü de güzelleştirecektir

Krem şanti, pastaların vazgeçilmezidir.

krem-santi-nasil-yapilir

Uyarı
Krem şantiyi yapmaya başlamadan önce dikkatli olmanız gerekiyor. Krema ve diğer malzemeler soğutulmuş olmalıdır. Kap ve mikser çırpıları, 1 saat önceden buzdolabına koyulmalıdır. Kısaca malzemeler ve diğer ekipmanlar soğutulmalıdır.

Malzemeler
Vanilya (1/4 paket)
250 gr Krema (4 su bardağı)
40 gr şeker (2,5 yemek kaşığı)

Soğuttuğunuz kaba boşalttığınız kremayı mikserde çırpınız fakat mikser orta devirde olmalıdır. Krema yoğunlaşana kadar da çırpma işlemini devam ettirin. Sonrasında şeker ve vanilyayı kaba aktarınız. 1-2 dakika daha sertleşene kadar çırpmaya devam ediniz. Sertleştiği an çırpmayı kesin, devam ederseniz bu sefer kesikler ortaya çıkabilir. Sonrasında kullanacağınız zamana kadar buzdolabında muhafaza ediniz.

krem-santi

Krem şantiyi evde hazırlamanız her açıdan daha iyi olacaktır. Hazırlanışı da yukarıda gördüğünüz gibi oldukça basittir. Evde hazırladığınız krem şanti hem daha sağlıklı hem daha lezzetli olacaktır. Krem şantiyi evde hazırladıktan sonra buzdolabında muhafaza edip, istediğiniz zaman da kullanabilirsiniz.

pasta-krem-santi

Bu yazı 11 Eylül 2013 tarihinde yayımlandı ve bugüne kadar 33.837 defa okundu.

Bu yazı için 4 yorum yorum yapılmış.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*