Nasıl Yapılır? hakkında faydalı bilgiler veren mucize site. En güzel Yemek Tarifleri ve hayatın Püf Noktaları da cabası.
 

olup ta çekmeyen var mıdır? Hiç sanmıyorum. Şimdi kopyalarla arası çok iyi olan ben size en kolay en etkili yöntemini anlatacağım. İşin ilginç yanı bu yazıyı okuyan bir öğretmense artık bu o öğretmen için etkili olmayacak. Eğer bir öğrenciyse daha uzun yıllar öğrencilere yardım edecek. Kısacası önce okuyan kazanacak.
Malzemeler:
1. 1 adet 100mmlik uç kutusu(hani şu uzun, beyaz olan uç kutularından)
2. yeterince bu uç kutusuna sığabilecek büyüklükte kağıt.
3. 1 adet maket bıçağı.
Uç kutusunun şeffaf bir ön yüzeyi vardır. Burası aslında kızaklı bir sistemdir ama sıkı olduğundan pek fark edilmez. İşte bu şeffaf kısmı güzelce çıkartarak maket bıçağımızla hafifçe yontuyoruz. Bu işlem bu şeffaf yüzeyin rahat bir şekilde kaymasına olanak verecek. Şimdi denedikten sonra rahatça kayıyorsa işlem tamamdır. Aman fazla yontmayın istemeden yerinden zırt pırt çıkar. Sonra elimizdeki kâğıtları uç kutusuna sığabilecek boyutta kesiyoruz. Ardından bu kâğıtlara konu sırasıyla kopyalarımızı yazıyoruz. Konu sırasıyla olması önemli çünkü sınavlarda sorular da konu sırasıyla sorulur. En son olarak sırasıyla kâğıtları uç kutumuza yerleştiriyoruz. Sürgülü kapağımızı takıyoruz. Şeffaf kısımdan soruların ne kadar kolay okunabildiğini görebilirisiniz. Önemli bir uyarı daha ne kadar küçük yazarsanız o kadar çok soru yazabilirsiniz. Bu uç kutusunu sınav sırasında ters çevirerek bakıldığında beyaz kısmı gözükecek şekilde masanın üzerine koyun. Basit bir uç kutusu var masada. Takıldığımız yerde hemen ters çevirip işimizi hallediyoruz. İşi biten kâğıdımızı şeffaf olan kısmı öne iterek alıyoruz, arkasında bir sonraki konuya ait kâğıdımız hazır.
Bunu yöntemi kullanırken ne kadar soğukkanlı olursanız o kadar verimli bir sınav oacaktır.
Herekse öğrenim hayatında başarılar.

Bu yazı 29 Aralık 2008 tarihinde tarafından yazılmıştır.
 

13 Yorum Var

  1. sinnnnnn diyor ki: