Nasıl Yapılır? hakkında faydalı bilgiler veren mucize site. En güzel Yemek Tarifleri ve hayatın Püf Noktaları da cabası.
 

Eskiyen ve tuşları yerinden çıkan klavyenizi kaldırıp atmak yerine, tuşların hepsini yerinden söküp sürekli kullanabileceğiniz bir yapmaya ne dersiniz? İlk olarak eski klavyenizin tuşlarından 31 tanesini sökün. yapımından kullanacağınız bu tuşların üstlerindeki yazıları çakı ile pürüz bırakmadan kazıyın.

Malzemeler:
Eski bir
Çakı
Etiket
Karton
Yapıştırıcı

Nasıl Yapılır?

1- İlk olarak eski klavyenizin tuşlarından 31 tanesini sökün.

2- Takvim yapımından kullanacağınız bu tuşların üstlerindeki yazıları çakı ile pürüz bırakmadan kazıyın.

3- Ardından herhangi bir kırtasiye dükkanından bulabileceğiniz üzerinde sayı olan etiketleri klavye tuşlarının üzerine yapıştırın.

4- 29, 30 ve 31 numaralı klavye tuşlarınızı tek olarak, tuşlar ile aynı boyutta olan bir kartonun üzerine yapıştırın. Geri kalanlarını ise dörderli gruplar halinde takvimdeki düzene göre alt alta yapıştırın. Yani oluşturduğunuz şeritlerde 7, 14, 21, 28 gibi her ay haftanın aynı gününe rastlayan günler, aynı gruba denk gelsin.

5- Oluşturduğunuz şeritlerin alt kısmına magnet yapıştırın.

6- Takviminizi dilerseniz buzdolabınıza, dilerseniz herhangi bir metal yüzeye yapıştırabilirsiniz. Her ay ufak bir düzenleme ile takviminizi yenileyebilirsiniz.

Bu yazı 10 Temmuz 2010 tarihinde tarafından yazılmıştır.
 

Yorum Yapın:


 
 

Sponsorlu Bağlantılar

ARAMA

En Çok Okunanlar

Gizlilik Politikası  |  İletişim | İstek | Reklam | Şikayet  |