Hint Kınasıyla Dövme Nasıl Yapılır?

yaptırmak çok ciddi bir karardır. Vücudunuzda ölene kadar taşıyacaksınız. Ayrıca yaptırırken işinin ehli kişilerle çalışmak gerekiyor, enfeksiyon vs kapmamak için. Dövmeyi vücudunuzdan silen yani aslında kazıyan işlemler de var ama hem yaptırmaktan daha fazla can acıtıyor, hem daha fazla masraflı oluyor hem de ciddi sağlık sorunlarına yol açabiliyor. Bu konuda yapılacak en iyi şey geçici dövmelere başvurmak.

Geçici dövmelerin en bilindiklerinden olanı da hint kınasıyla yapılan dövme. Ayrıca hint kınasıyla dövmeyi evde kendiniz de yapabilirsiniz. Gerekli malzemeleri ve aşamaları düzgün bir şekilde yaparsanız sizin de çok güzel bir dövmeniz olabilir. İslami açıdan kalıcı dövme yaptırmaktan tereddüt edenler için de güzel bir çözüm.

hint-kınası

Malzemeleri:

  • Hint Kınası (çeşitli renkleri mevcuttur)
  • Stabilo kalem
  • Aydınger kağıdı
  • oksijenli su
  • Alman taşı (isteğe bağlı)
  • Kürdan
  • Roll – on veya Balsam
  • Dövme deseni

nasıl yapılır?

Bir kabın içinde 2 çay kaşığı hint kınası ile oksijenli suyu karıştırın ve kahve telvesi kıvamına getirin. Eğer isterseniz karışıma alman taşını da ekleyebilirsiniz, bu sayede dövmeniz daha kalıcı olabilir ancak bazı kişilerde şişlik, kızarıklık gibi alerjik ve kalıcı reaksiyonlara sebep olduğu için pek tavsiye edilmiyor. Daha sonra vücudunuzda bir yerde dövmeyi test etmeniz gerekiyor. Kıvamı tutmuş mu, rengi uygun mu herhangi bir alerji yaratacak mı diye beklemelisiniz.

Kürdan yardımıyla kahve telvesi kıvamındaki karışımdan elinize, kolunuza yada bacağınıza küçük bir çizik atın ve 2-3 saat kadar bekletin. Sürenin sonunda su ile kalıntıyı temizledikten sonra şekil belirgin ve siyahlığı tam istediğiniz gibiyse dövmeyi uygulamaya geçebilirsiniz.

Dövme deseninizi bulup bir kağıda çıktısını alın. Ardından aydınger kağıdını desenin üzerine koyup üstünden stabilo kalem ile geçin. Bir roll-on veya balsamı dövme uygulayacağınız yere nemlendirecek kadar sürün ve aydınger kağıdındaki şekil kurumadan vücudunuzda dövmeyi uygulayacağınız bölgeye bastırıp şeklin vücudunuzda çıkmasını sağlayın. Tıpkı küçükken çiğnediğimiz sakızların içinden çıkan çıkartmalar gibi yani.

Ardından bu şeklin üzerinden hint kınasıyla geçin. Kürdan kullanarak ince ve düzgün bir şekilde yapabilirsiniz. 3-4 saat kadar kurumasını bekleyin ve daha sonra kazımadan, sadece su ile temizleyin.

Dövmeniz hazır!

Bu yazı için 1 Yorum yorum yapılmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*