Nasıl Yapılır? hakkında faydalı bilgiler veren mucize site. En güzel Yemek Tarifleri ve hayatın Püf Noktaları da cabası.
 

kağıdı kullanarak kolaylıkla yapacağınız torbalar ile hediyelerinizi hoş bir biçimde sunmaya ne dersiniz? Öncelikle gazetenizden 46,5 x 24.75 cm ebatlarında bir dikdörtgen kesin. Torbanızın daha sağlam olmasını istiyorsanız aynı boyutlarda iki ya da üç dikdörtgen de kesebilirsiniz. Ardından kağıdını aşağıda gördüğünüz oranlara uygun olarak katlayın. 13,5 cm’lik kısımlara ise ya da mukavva ekleyin. Üstte kalan kısmı da mukavvayı kaplayacak biçimde yapıştırın.

Malzemeler:


Yapıştırıcı
Karton
İp

Nasıl Yapılır?

1- Öncelikle gazetenizden 46,5 x 24.75 cm ebatlarında bir dikdörtgen kesin. Torbanızın daha sağlam olmasını istiyorsanız aynı boyutlarda iki ya da üç dikdörtgen de kesebilirsiniz.

2- Ardından gazete kağıdını aşağıda gördüğünüz oranlara uygun olarak katlayın. 13,5 cm’lik kısımlara ise karton ya da mukavva ekleyin. Üstte kalan kısmı da mukavvayı kaplayacak biçimde yapıştırın.

3- 1,5 cm’lik kısmı gazetenin kenarına yapıştırarak, torbanızın şeklini belirleyin.

4- Torbanızın alt kısmını oluşturacak 6 cm’lik kısmı da fotoğrafta gördüğünüz biçimde katlayın.

5- Torbanızın alt kısmında da uygun boyutlarda bir mukavva yerleştirerek sağlamlaştırın.

6- Son olarak torbanızı aşağıdaki gibi katlayarak şekillendirin. Torbanıza sap eklemek için ise ön ve arka kısmında ikişer delik açın. Ardından kullanmak istediğiniz ipleri bu deliklerden geçirip iki ucunu torbanızın iç kısmında kalacak biçimde düğümleyemeniz yeterli.

Bu yazı 21 Temmuz 2010 tarihinde tarafından yazılmıştır.
 

Yorum Yapın:


 
 

Sponsorlu Bağlantılar

ARAMA

En Çok Okunanlar

Gizlilik Politikası  |  İletişim | İstek | Reklam | Şikayet  |