Nasıl Yapılır? hakkında faydalı bilgiler veren mucize site. En güzel Yemek Tarifleri ve hayatın Püf Noktaları da cabası.
 

Eskiyen ya da artık giymediğiniz kot pantolonlarınızı bir kenarda bekletmek yerine, sağlam kalan yerlerini ayırıp bir yaparak yeniden değerlendirebilirsiniz. Eskiyen ya da artık giymediğiniz kotlarınızdan eşit uzunlukta ve genişlikte parçalar kesin. Pantolonunuzun bacak kısımlarındaki kumaşların yanı sıra bel kısmını da değerlendirebilirsiniz. Ancak paspasınızın rahat kullanılabilmesi için bel kısımlarındaki düğmeleri çıkartmayı unutmayın.

Malzemeler:

Dikiş makinası

İp

Nasıl Yapılır?

1- Eskiyen ya da artık giymediğiniz kotlarınızdan eşit uzunlukta ve genişlikte parçalar kesin. Pantolonunuzun bacak kısımlarındaki kumaşların yanı sıra bel kısmını da değerlendirebilirsiniz. Ancak paspasınızın rahat kullanılabilmesi için bel kısımlarındaki düğmeleri çıkartmayı unutmayın.

2- Kestiğiniz kot şeritlerini dikmek istediğiniz sıraya göre düzenleyin.

3- Dikiş makinasının zigzag dikiş ayarında kot şeritlerini sırayla birbirine ekleyin.

4- Paspasınızın daha sağlam olması için, kenarına istediğiniz renkte bir kumaştan ince bir şerit oluşturun ve dikiş makinasında paspasınızın dört kenarına da dikin.

5- Son olarak kot pantolondan yapılmış paspasınızı ütüledikten sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu yazı 13 Temmuz 2010 tarihinde tarafından yazılmıştır.
 

Yorum Yapın:


 
 

Sponsorlu Bağlantılar

ARAMA

En Çok Okunanlar

Gizlilik Politikası  |  İletişim | İstek | Reklam | Şikayet  |