En Çok Yapılan Makyaj Hataları

1- Allığı yanlış şekilde uygulama; Allığı elmacık kemiklerinin altına sürmek sık yapılan makyaj hatalarındandır. Artık 80lerde olmadığımıza göre belirgin bir da demode görünmenize sebep olacak. Elmacık kemiklerinizi şeftali tonlarıyla renklendirmelisiniz.

2- Yanlış fondöten renk seçimi; Fondöten seçerken cilde en yakın tonlar tercih edilmelidir. Gün ışığına çıkmadan önce fondöteniniz ve ten renginiz arasında belirgin bir fark olup olmadığını farklı ışıklarla test edin

3- Belirgin dudak kalemleri; dikkat çekmesi gereken bir makyaj ürünü değil dudaklara şekil vermek içindir. Bu yüzden dudak kaleminizi dudak renginize yakın tonlarda seçmelisiniz.

4- Örümcek gibi görünen kirpikler; Podyumlarda sıkça rastlansa da aşırı uzun kirpikler hiçbir zaman şık görünmezler. Maskaranızı kirpik diplerinden yukarı aşağı hareketlerle kirpiğinizin dışına çıkarmadan uygulayın ve bu uygulamadan sonra kalıntıları temizlemek için bir kirpik fırçası kullanın.

5- Fondöten ve pudranın kalın sürülmesi; Fondöten ve pudranın kalın sürülmesi; Fondöten ve yüzünüzde fazlaca ağırlığa sebep olacak ve kırışıklıklarınızı belirginleştirecek. Mümkün olduğunca transparan bir tabanla daha genç görünmek mümkün.

Bu yazı 17 Mayıs 2017 tarihinde yayımlandı ve bugüne kadar 937 defa okundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*