Elma Sirkesi Nasıl Yapılır?

  • 01 Aralık 2008
  • 52.247 kez görüntülendi.

Yediğiniz elmaların kabuklarını bir kavanoza doldurun. Ve üzerine 1 litre kadar ilave edin. Eğer 3 elmanın kabuğundan daha azını kavanoza koyduysanız daha az ilave edebilirsiniz. Ve son olarak da üzerine bir tatlı kaşığı ile bir dilim bayat ekmek ilave edip kavanozu kapayın. Zaman zaman yediğiniz elmaların kabuklarını ilave edebilirsiniz. Hem bu sayede kavanoz hava alacağı için içindeki gaz da atılmış olacak. Kavanozu soğuk yerde bekletmeye dikkat edin. Birkaç hafta sonra tadına bakın ve tadına ulaşana kadar bekletin. kıvamına geldiğinde süzgeçten geçirin. ve salatalarda artık kendi hazırladığınız sirkesini kullanabilirsiniz.

elma-kabugu-sirke

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Şehnaz PAÇACI dedi ki:

    Gamze merhaba,
    tuz ve bayat ekmek elbette koyuluyor, bu sirkenin kıvamını sağlıyor zaten. Şeker ise diğer tarifimizde var. Her iki yöntemi de deneyebilirsiniz. Ama birbirine karıştırmadan. Kolay gelsin.

  2. Gamze dedi ki:

    slm ya ben şimdi almadım elma sirkesine 1 tatlı kaşığı şeker koyuluyor mu koyulmuyormu ve tuz ve bayat ekmek kooyulacak mı? ACİL CVP BEKLİYORUM ÇÜNKÜ HEMEN DENEYECEĞİM şimdiden tşk ederim

BİR YORUM YAZ