Diş Macunu Nasıl Yapılır?

  • 09 Temmuz 2014
  • 5.229 kez görüntülendi.

Hayatımızın her anında kimyasallar vardır. Kimyasallardan kendinizi doğal şeyler tüketerek, kullanarak uzak tutabilirsiniz. Ağız sağlığı insan için çok önemli olduğundan dolayı dikkatli davranmak gerekiyor. Doğal kullanarak ağzınızdan kimyasalı bir miktarda olsa uzak tutmuş olursunuz. macununu evde yapmanız sağlığınız açısından size çok büyük faydalar sağlarken, zarardan da kurtaracak.

diş-macunu

Malzemeler

4 çay kaşığı deniz tuzu
1-2 çay kaşığı nane
2/3 bardak karbonat
Gerektiği kadar su

Tüm malzemeleri ilk olarak karıştırınız. Ardından tadına bakınız ve kıvamının tam olup olmadığını iyice kontrol ediniz. Hazırlamış olduğunuz diş macunu eğer hoşunuza giderse, hava sızdırmayan bir tüpte veyahut plastik bir poşete koyup saklayabilirsiniz. En önemli kısmı da hazırlamış olduğunuz macun ile en az günde 2 kez dişlerinizi fırçalamaktır.

Doğal diş macunu sayesinde sadece dişleriniz beyazlamayacak! Dişleriniz kimyasal ile temizlenmediğinden dolayı çok daha sağlıklı olacak. Hem dişlerinizin sağlam kalma ömrünü uzatacaksınız hem de dişlerinize zararsız bir fayda sağlayacaksınız. Doğal diş macunu ile gerçek ağız sağlığına “merhaba” diyeceksiniz!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ