Nasıl Yapılır? hakkında faydalı bilgiler veren mucize site. En güzel Yemek Tarifleri ve hayatın Püf Noktaları da cabası.
 

Özel fotoğrafınızı bilgisayarınızı kullanan başka insanların görmemesini istiyorsanız size çok basit bir yol önereceğim; Şimdi buradaki sigaralı fotoğrafı herkesin görmesini istemiyoruz. için adını ve dosya uzantısını değiştirmek bu güne kadar kullanılan hilelerin başında gelir.

gizleme01 Bilgisayarda Fotoğraf Nasıl Gizlenir?

Şimdi buradaki sigaralı fotoğrafı herkesin görmesini istemiyoruz. Gizlemek için adını ve dosya uzantısını değiştirmek bu güne kadar kullanılan hilelerin başında gelir. Biz de bu yolu gerçekleştireceğiz ama hilemizi kimse çakmayacak. Çünkü bizim yapacağımız yol biraz teknik bir uzantı olacak. Biliyorsunuz ki; Windows Xp işletim sistemi her klasörün içine moz screenshot Bilgisayarda Fotoğraf Nasıl Gizlenir?Thumbs.db diye bir veritabanı dosyası atar. Gizli dosyaları göster seçeneği aktifse bunu her klasörde görebilirsiniz. Şimdi biz de suçu bu dosyaya atıp fotoğrafımızın başkaları tarafından görünme olasılığı sıfıra indirgeyeceğiz.

gizleme02 Bilgisayarda Fotoğraf Nasıl Gizlenir?

Daha önce .mp3 veya .txt gibi uzantılar deneyen biri olarak bilgisayara oturan meraklı kişiler tarafından özel hayatın kalmaması yüzünden bu sistemi geliştirdim. Bazı arkadaşlarım windows klasöründe system32 klasörünü kullanıyorlar ama windows’un kafasını karıştırmak istemem. Özellikle format atarken dosyaları orada unutup silinmesini de istemem. Neyse gizlemeye çalışmamıza devam edelim. Fotoğrafımızı Thumbs.db olarak kaydettik. Böylelikle artık o dosyayı kimse açmayacak. Peki siz nasıl açacaksınız?

gizleme03 Bilgisayarda Fotoğraf Nasıl Gizlenir?

gizleme04 Bilgisayarda Fotoğraf Nasıl Gizlenir?

gizleme05 Bilgisayarda Fotoğraf Nasıl Gizlenir?

Not: Bu sayesinde %100 garantisi vermiyorum. Teşekkürler.

Bu yazı 02 Aralık 2008 tarihinde tarafından yazılmıştır.
 

Yorum Yapın:


 
 

Sponsorlu Bağlantılar

ARAMA

En Çok Okunanlar

Taze Bilgiler

Gizlilik Politikası  |  İletişim | İstek | Reklam | Şikayet  |